Kontakteeru meiega

Läti keskpanga juht Rimsevics kahetseb kunagise pistisevihje vaka all hoidmist

Uudised

Läti keskpanga juht Rimsevics kahetseb kunagise pistisevihje vaka all hoidmist

Korruptsioonikahtlustusega  Läti keskpanga juht Ilmars Rimsevics keeldub endiselt oma tööpostilt tagasi astumast ning väljendab kahetsust, et ei pöördunud kunagise altkäemaksu vihjega võimude poole, korrates, et selgesõnaliste pistisepakkumistega pole tema poole pöördutud. 

Rimsevicsi sõnul on talle minevikus tehtud õhkõrn vihje altkäemaksu võtmise suhtes, ent kuna tegemist polnud selge mõistaandmisega, otsustas ta asjal omasoodu edasi liikuda. “Sellised ütlused on õhukesed nagu jää ning kunagi ei või teada, mida nende all silmas on peetud,” sõnas Rimsevics Bloombergile. “Tavaliselt arvataksegi, et hästi, äkki ma sain valesti aru, vaatame, kuidas asjad arenevad. Kui ma oleksin teadnud, kuhu asjad suundumas on, kaheteseksin selle juhtumi vaka all hoidmist.”

Keskpanga juht toonitas, et ei kavatse ametist tagasi astuda ning otsib võimalust, kuidas oma rolli Euroopa Keskpanga nõukogus säilitada. Euroopa Keskpank pole siiani väljendanud rahulolematust seoses Rimsevicsile osutatud piirangutega. Rimsevics on pettunud Läti pankade suhtes, sõnades, et temapoolsed pingutused parema finantsolukorra ja läbipaistvuse tagamiseks on põhjused, miks ta täna sellises situatsioonis on.

Läti valitsusametnikud on korduvalt nõudnud Rimsevicsi tagasiastumist, et kaitsta Läti au rahvusvahelisel tasandil. 52-aastane keskpanga juht, kellele pole ametlikku süüdistus esitatud, keeldub vabatahtlikult lahkumast. Rimsevics on keskpanga juhi ametikohal alates 2001. aastast, mis teeb temast kõige kauem pukil olnud rahvusliku keskpangajuhi Euroopa Keskpanga nõukogus.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles