Kontakteeru meiega

Latitude59: Tulevikuäri on sotsiaalne

Majandus.ee Seth Bannon Latitude59
Seth Bannon Latitude59 konverentsil esinemas. Foto: Majandus.ee

Uudised

Latitude59: Tulevikuäri on sotsiaalne

Täna konverentsil Latitude59 esinenud investor Seth Bannon väidab, et tulevikuäri ei saa olla suunatud enam ainult raha teenimisele. Põlvkondade muutumisega on tekkinud vajadus positiivse sotsiaalse mõju järgi – mis muidugi ei tohiks saada takistuseks tulu teenimisele.

Investor ja stardikapitali fondi Fifty Years looja Seth Bannon rõhutab, et ajad on muutumas. Kui varasemad põlvkonnad nägid äri peamiseks eesmärgiks tulu teenimiseks, siis tänased nn millenniumilapsed näevad, et äri üheks peamiseks eesmärgiks on ühiskonnaprobleemide lahendamine. Kuna Bannoni näol on siiski tegu investoriga, rõhutab ta, et tegu pole vaid maailmavaatelise küsimusega, vaid just nii teenitakse tulevikus suurimad tulud.

Nõus isegi madalama palgaga

Ameerikas tehtud uuringute järgi tunnevad millenniumi põlvkonna esindajad ennast vaid tulule orienteeritud ettevõtetes halvasti ning plaanivad sealt mõne aasta möödudes lahkuda. Püsivat ja tulusat ettevõtet ei ole aga lihtne kasvatada, kui heade töötajate voolavus on suur. Sotsiaalse mõju tähtsus on uue põlvkonna jaoks isegi nii suur, et 83% neist on nõus selle nimel isegi madalama palgaga ettevõttesse edasi liikuma.

Liha katseklaasist

Bannoni rajatud fond Fifty Years paneb õla alla just sellistele start-upidele, kes soovivad lisaks kasumi teenimisele ka mõnd suurt sotsiaalset või keskkonnaalast probleemi lahedada. Nende seas on näiteks Memphis Meats, mis tegeleb nn rakupõllumajandusega.

Rakupõllumajanduses arendatakse katseklaasis kasvatatavaid lihakultuure (või muid toiduks sobilikke rakke) ning otsitakse viise nende edukaks turustamiseks. Rakupõllumajandus on investori sõnul väidetavalt väiksema jalajäljega keskkonnale ning samuti on selliselt kasvatatud liha ka tervislikum. Samuti on nende tiival all arenemas ka rakkudest želatiini tootev start-up Geltor ning moetööstusesse sobivat nahka arendav VitroLabs Inc.

Bannon rõhutab, et sotsiaalse närviga äri on see, mis tulevikus kasumit toob. Tehnoloogia on juba probleemide lahendamiseks valmis, puudu on vaid tugeva ärisoonega ettevõtjad, kes seda rakendada oskaks.

 

Latitude59 on Tallinnas toimuv konverents, mis keskendub start-upidele ning uue tehnoloogia ümber koondunud majandussfäärile. Sel aastal räägitakse konverentsil nii tulevikutoidust, tehisintellektist kui muidugi ka kõige säravamatest uutest start-upidest. Majandus.ee toimetus on konverentsil kohal ning teeb ürituselt otsepostitusi.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles