Kontakteeru meiega

Lätlased aitavad lihtsustada Eestile teemaksu kogumist

Uudised

Lätlased aitavad lihtsustada Eestile teemaksu kogumist

Alates selle aasta esimesest jaanuarist hakkas nii kodumaistele kui ka välismaal registreeritud üle 3,5-tonnistele veoautodele kehtima teekasutustasu maksmise kohustus. Et eestlaste maksukogumine mööduks sujuvamalt, on oma abikäe ulatamas riigile lätlaste tanklad. 

Uue aastaga kohustuslikuks muutunud teekasutustasu on tekitanud veoautojuhtide seas küsimärke – nii mõnedki välismaised veokijuhid on pöördunud teemaksu tasumise sooviga Läti tanklatesse.

Kuigi Venemaalt sisse sõitvad sõidukid saavad tasuda teemaksu Narva, Luhamaa ja Koidula piiripunktides, siis Lätist Eestisse suunduvatel sõidukitel seda võimalust pole. Läti aladel on veokijuhtidel võimalik teekasutustasu maksta SMS-iga portaalis SMSvinjetes.lv, eestlaste veebilehel teetasu.ee ning AS Virši-A tanklates. Läti tanklad soovivadki pidada Maksu- ja Tolliametiga läbirääkimisi, vahendamaks teekasutustasu korjamise teenust.

Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni president Einar Vallbaum ütles Äripäevale, et assotsiatsioon soovib võimaldada tanklates maksmist ka Venemaalt tulevatele veokitele.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles