Kontakteeru meiega

Maksude tasumine tõuseb

Majandus.ee: Maksud Rahandusministeerium Foto: AFP/Armend NIMANI
Aprillis tasuti 13,2% makse rohkem kui mullu samal kuul. Foto: AFP/Armend NIMANI

Uudised

Maksude tasumine tõuseb

Aprillis tasuti 627,7 miljonit eurot keskvalitsuse makse, mida oli 13,2 protsenti rohkem kui mullu samal kuul. Lisaks on 2018. aasta riigieelarvest nelja kuuga täidetud 30,9 protsenti, kirjutab rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Margus Tuvikene.

Sotsiaalmaksu tasumine kasvab kiiresti, kuigi kasv on aeglustunud. Aprillis tasuti sotsiaalmaksu 8,4 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Keskmine töötasu kasvas aastaga 5,7 protsenti, mis on samuti varasemast aeglasem kasv. Deklareeritud töötajate arv samuti jätkuvalt kasvas, kuid aeglasemalt kui varem. Deklareeritud töötajate osakaal tööealisest rahvastikust tõusis kolmandat kuud järjest, jõudes 58,2 protsendile, mis on ajaloolise kõrgtaseme lähedal.

Palgafondi tõus halduses

Tegevusalapõhistel andmetel lisandus suuremates sektorites aprillis hõivatud töökohti kõige enam haldus- ja abitegevustes ning hariduses. Aprilli palgafond kasvas kõige kiiremini samuti haldus- ja abitegevustes ning hariduses, vastavalt 12,2 ja 11,2 protsenti. Suurematest sektoritest oli kõige aeglasema kasvuga töötlev tööstus 1,8 protsenti, mida mõjutas elektriseadmete tootmine, kus eelmisel aastal maksti suuri preemiaid. Palgafond kahanes aprillis mäetööstuses 0,8 protsenti ning aprillis hõivatud töökohtade arv langes selles sektoris 1,9 protsenti.

Tagastatud 90 miljonit eurot tulumaksu

Füüsilise isiku tulumaksu tasuti aprillis 12 miljonit eurot vähem kui eelmisel aastal. Selle põhjusteks on nii maksuvaba tulu reform kui ka kõrgem tulumaksu eraldise määr kohalikele omavalitsustele. Maksu- ja tolliamet on aprilli lõpuks tagastanud 90 miljonit eurot tulumaksu. Tagasimaksmisele kuulub esialgsetel andmetel kokku 92 miljonit eurot, mida on 4 miljonit eurot vähem kui möödunud aastal, arvestamata madalapalgaliste tagasimakset. Juurde tuleb maksta 40 miljonit eurot, mida on võrreldes eelmise aastaga samas suurusjärgus.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles