Kontakteeru meiega

Microsoft kinnitas GitHubi soetamist 7,5 miljardi dollari eest

Majandus.ee: Microsofti juht Satya Nadella Foto: REUTERS/Robert Galbraith
Microsofti tänase juhi Satya Nadella käe all toimus ka LinkedIni soetamise suurtehing. Foto: REUTERS/Robert Galbraith

Uudised

Microsoft kinnitas GitHubi soetamist 7,5 miljardi dollari eest

Microsoft kinnitas täna, et soetab 7,5 miljardi dollari eest vabavarale suunatud veebiplatvormi GitHub. Paljude GitHubi kasutajate silmis arusaamatu tehing näitab analüütikute sõnul Microsofti uut suunda, skeptikute sõnul võib aga see viia GitHubi allakäiguni.

Financial Timesi sõnul on suurtehing tehnoloogiahiiglaste omavahelise mõõduvõtmise tulemus ning aeg näitab, kas Microsofti üks suurimaid konkurente, Amazon, vastab mõne sarnase käiguga. Huvitavaks teeb olukorra ka asjaolu, et paljud suurfirmad (Google, Apple, Amazon jt) on ka ise GitHubi kasutajaskonna seas. Hetkel kasutab GitHubi hinnanguliselt 28 miljonit arendajat.

Microsoft viib GitHubi põhja?

Kuigi GitHubi omamine võib Microsofti usaldusväärsust arendajate seas tõsta, siis ei ole see iseenesestmõistetav. Mitmete skeptikute sõnul võivad hoopis GitHubi kasutavad arendajad teenuse erapooletuses kahtlema hakata ning selle kvaliteet seega ka langeda. Konfliktikohana nähakse just GitHubi senist täielikku vabavara-suunitlust ning Microsofti kui tehnoloogiamaailma suurkorporatsiooni mainet. Paljud näevad Microsofti varasemaid ebaõnnestumisi (The Verge’i väitel on siin halvaks eeskujuks nii Skype kui Nokia omandamised) ja GitHubis juba praegu eksisteerivaid kasvuprobleeme kui endeid tehingu negatiivsest tulevikust.

Teine suurtehing Nadella juhtimisel

Tehing toimub Microsofti juhi Satya Nadella käe all, kes on firma eesotsas alates 2014. aastast. Tema ametisoleku ajal on Microsoft omandanud ka professionaalidele suunatud sotsiaalvõrgustiku LinkedIn. Juba 1992. aastal Microsoftiga liitunud Nadella on suuresti mõjutanud ka ettevõtte suunda pilveteenuste arendamisel.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles