Kontakteeru meiega

Miljonäridele kuulub nüüd pool maailma isiklikest varadest

Miljonärid, miljardärid. Viis miljonit dollarit. Foto: Joe Raedle/Getty Images/AFP
Boston Consulting Groupi poolt avaldatud raporti sõnul küündisid isiklikud varad eelmisel aastal 201,9 triljoni dollarini. Foto: Joe Raedle/Getty Images/AFP

Uudised

Miljonäridele kuulub nüüd pool maailma isiklikest varadest

Bloombergi sõnul kuulub pea pool maailma isiklikest varadest miljonäridele ning rikkad rikastuvad aina kiiremini. Väide põhineb Boston Consulting Groupi poolt välja antud raporti tulemustele.

Boston Consulting Groupi poolt avaldatud raporti sõnul küündisid isiklikud varad eelmisel aastal 201,9 triljoni dollarini, kasvades võrreldes 2016. aastaga 12 protsenti. Miljonäride ja miljardäride hulk kasvab ning neile kuulub pea pool kogu maailma isiklikest varadest. Uuringu läbiviijate sõnul ei tähenda see aga automaatselt, et raha kelleltki ära võetakse.

Anna Zakrzewski, kes uuringut juhtis, ütles Bloombergile, et lugu on hoopis vastupidine: “See, et miljonäridele kuuluv osa kogu maailma isiklikest varadest suureneb, ei tähenda, et vaesed muutuvad vaesemaks. See tähendab, et kõik saavad rikkamaks. Täpsemalt – me usume, et rikkad saavad kiiremini rikkaks.”

Suur osa kasvust tuleneb Aasiast, kus rikkused kasvasid eelmise aasta jooksul 19 protsenti. Isiklikud varad küündisid seal 36,5 triljonini, millest pea 57 protsenti kuulub Hiina elanikele. Hiina on finantsrikkuses nüüd maailmas teisel kohal, jäädes miljonäride ja miljardäride arvus alla vaid USAle.

Loe uuringust lähemalt Bloombergist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles