Kontakteeru meiega

Mis on pensionikonto?

Majandus.ee: Sularaha pension pensionikonto Foto: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES
Alates 6. augustist näeb pensionikontol infot ka III samba fondide kohta. Foto: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

Uudised

Mis on pensionikonto?

Suve lõpus hakatakse pensionikontodele registreerima ka kolmanda samba fondiosakuid, teatas Rahandusministeerium täna. Mis aga on üldse pensionikonto ning mis info sinna koondub?

Pensionikonto on kohustusliku kogumispensioniga liitunu personaalne konto, kus on koos kogu tema II samba kohta käiv info: esitatud avaldused, valitud fondid, laekunud maksed, pensionifondide osakute arv ja väärtus ning väljamaksed pensionifondidest. Oma pensionikontol olevat infot saab näha Pensionikeskuse portaali sisse logides, internetipangas või pangakontoris.

Muudatus annab parema ülevaate

Alates 6. augustist näeb pensionikontol infot ka III samba fondide kohta, tuues pea kõik pensioniga seotu info ühele pensionikontole. „Nii tekib inimesel hea ülevaade oma pensionifondidesse kogutud rahast,“ ütle rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna juhataja Siiri Tõniste.

Klient ise ei tegutse

II sambaga liitunutel on pensionikonto juba olemas ja neile kuuluvad III samba fondiosakud tõstetakse samale kontole üle. Kui inimesel on III samba fondiosakuid, aga ta ei ole II sambaga liitunud, avab Pensionikeskus talle III samba jaoks pensionikonto. Protsess on automaatne ning pensionikoguja ise selleks midagi tegema ei pea. Lisaks fondidele saab III sambasse raha koguda ka läbi täiendava kogumispensioni ehk III samba kindlustuslepingu. Neid lepinguid 6. augusti muudatus ei puuduta.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles