Kontakteeru meiega

Monsanto saab neljapäevast Bayeriks

Majandus.ee: Monsanto Bayer liitumine Foto: AFP PHOTO / Patrik STOLLARZ
Kahe korporatsiooni liitumise vastu on aktivistid protesteerinud mitmeid kordi. Foto: AFP PHOTO / Patrik STOLLARZ

Uudised

Monsanto saab neljapäevast Bayeriks

Reutersi teatel saab neljapäeval teoks 62,5 miljardi euro suurune tehing, millega Bayer omandab põllumajanduskorporatsiooni Monsanto. Keskkonna- ja põllumajandusaktivistide sõnul on tegu “põrgus sõlmitud liiduga”.

Kuigi ostutehing on juba üle kahe aasta veninud, saab see Reutersi teatel sel nädalal teoks. The Guardiani sõnul on Bayer otsustanud üle 100-aasta kestnud Monsanto nime kaotada, ühinenud firma hakkab kandma vaid nime Bayer. Suure tõenäosusega mängib siin rolli ka Monsanto nime kurjakuulutav kõla, mida juba aastaid seostatakse nii GMOde kui ka taimemürkides leiduvate ohtlike ühenditega.

Nimemuutus ei kustuta pärandit

The Guardiani väitel kinnitab Bayeri tegevdirektor Werner Baumann, et ühinenud firma kavatseb keskkonna- ja põllumajandusaktivistidega tõsisemalt tegeleda, kui Monsanto varasemalt. Aktivistid on kahe suurkorporatsiooni liitumist kirjeldanud kui “põrgus sõlmitud liitu”. Friends of the Earthi Euroopa-haru esindava Andrian Bebbi sõnul ei muuda aga nimevahetus Monsanto varasemat pärandit. “Kui ühinenud firma jätkab ohtlike pestitsiidide ja GMOde müümist, on oodata taaskord samasugust ülemaailmset vastuseisu nagu Monsanto puhulgi,” ütles Bebb.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles