Kontakteeru meiega

Nelja Energia suurtehing sai allkirjastatud

PALDISKI TUULEPARK PM/SCANPIX BALTICS/MIHKEL MARIPUU
AS Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus Paldiski tuulepargis. PM/SCANPIX BALTICS/MIHKEL MARIPUU

Uudised

Nelja Energia suurtehing sai allkirjastatud

Norra munitsipaalettevõte Vardar ja kõik väikeaktsionärid sõlmisid täna aktsiate müügilepingu Eesti Energia AS-i tütarettevõttega Enefit Green AS, mis võib kaasa tuua kõigi Nelja Energia aktsiate võõrandamise.

Nelja Energia aktsiad pole tänase päeva seisuga veel Enefit Greenile üle läinud. Tehing vajab lõplikuks jõustumiseks Norra Buskerudi maavalitsuse juhtkonna heakskiitu ning asjaomaste konkurentsiametite kinnitusi ja luba, ning lepingus toodud tingimuste, sh hinna lõplikku ülekontrollimist. Senimaani jätkub Nelja Energia igapäevane tegevus nagu tavaliselt.

Aktsiate ülemineku tähtaeg lahtine

AS Nelja Energia juhatuse esimehe Martin Kruusi sõnul ei osata veel aktsiate lõplikku ülemineku tähtaega veel prognoosida: “Tähtaeg sõltub muuhulgas konkurentsiametite menetluste ajast, kuid loodame, et hiljemalt aasta lõpuks on selgus majas.” Kruusi sõnul puudutab tehing 100% Nelja Energia aktsiaid, mis tähendab et kontroll kõikide varade (sh tuulepargid ja arendusprojektid) üle läheb Eesti Energiale.

Tasuks 289 miljonit

Nelja Energia osaluse eest makstav tasu on 289 miljonit eurot. Lisaks võtab Enefit Green üle Nelja Energia laenud 199 miljoni euro ulatuses. Vardari omanik tegi 2016. aastal teatavaks strateegilised muudatused, mille käigus otsustas ettevõte keskenduda hüdroenergia tootmisele ja vähendada tuuleenergia osakaalu tootmises. Seega on Nelja Energia võõrandamine osa Vardari struktuuri käimasolevast värskendamisest ja strateegiliste alternatiivide väljatöötamisest.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles