Kontakteeru meiega

Norra elektriseadmetootja Mascot on tootmise osaliselt Eestisse toonud

Elektroonikatööstus. Foto: REUTERS/CHINA STRINGER NETWORK
Elektroonikatööstus. Foto: REUTERS/CHINA STRINGER NETWORK

Uudised

Norra elektriseadmetootja Mascot on tootmise osaliselt Eestisse toonud

BNS teatab, et Norra elektriseadmete kontsern Mascot on osa oma Norra tehase tootmisest Eesti tehasesse üle toonud ning Eesti ettevõtte tootmismaht suureneb selle tulemusel ligi 60 protsenti.

“Mascot Holdingul on tehased Norras, Eestis ja Hiinas. Oli otsus Norra tehasest tootmine Eestisse ja Hiinasse üle viia ning selle tulemusel suureneb meie tootmismaht ligi 60 protsenti,” ütles Mascot Baltic OÜ juhatuse liige Oleksandr Shyrnin BNS-ile.

Shyrnini sõnul on tootmise ületoomine veel kestev protsess ning kestab vähemasti selle aasta lõpuni. Liinitööliste arv Eesti ettevõttes Shyrnini sõnul oluliselt ei muutu, küll aga on ettevõte palganud juurde insenere.

Tootmisliinid Jaapanist

Samuti on ettevõte teinud tänavu tootmismahtude suurendamiseks investeeringuid, hankides Jaapanist ligi 400 000 euro eest kaks tootmisliini ning Türgist tootmismasinaid. “Eelistame Norrast vana tehnika Eestisse toomise asemel osta uusi masinaid. Siiamaani oleme nende uute vahenditega väga rahul,” märkis Shyrnin.

Tootmise ületoomisega ei suurene Shyrnini sõnul ainult tootmismahud, aga Eesti tehases hakatakse tootma ka uusi tooteid, mida varem Eestis ei valmistatud, selleks on tema sõnul vajalik ka uute inseneride palkamine.

Käibekasvuks kuni 20%

Eelmisel aastal oli Mascot Baltic OÜ käive 5,7 miljonit eurot, mis suurenes aastaga 3,8 protsenti ning puhaskasum 628 000 eurot, kasvades aastaga 19,6 protsenti. Tänavu prognoosib Shyrnin Eesti ettevõtte käibekasvuks kuni 20 protsenti.

Eelmisel aastal töötas Mascoti Eesti ettevõttes 55 töötajat, vähendes aastaga ühe inimese võrra ning tööjõukulud suurenesid mullu 5 protsenti 969 000 euroni.

Mascoti kontserni juhatus otsustas enne aastavahetust, et tootmine viiakse Fredrikstadi külje all olevast Gressvikist Eestisse ja Hiina. See tähendab, et Norra-poolses tootmises kaotab töö 67 inimest

Loe veel - Uudised

Üles