Kontakteeru meiega

Pankade huvi ettevõtluskontode avamise suhtes on leige

Uudised

Pankade huvi ettevõtluskontode avamise suhtes on leige

Alates 1. jaanuarist lubab seadus avada pangas ettevõtluskonto, ent huvi tundvad kliendid on avastanud, et pangad hetkel seda teenust tegelikult ei pakugi.

Kuigi seadus on jõustunud ning võimalus vastavat arvet avada peaks justkui olemas olema, on konto suhtes huvi üles näidanud kliendid pidanud pettunult minema kõndima. LHV pank selgitab, et vajalik IT-arendus võtab aega ning konto avamise sooviga saab ehk alles septembris panga jutule minna. Kõigepealt tulevat üles ehitada infovahetus maksuameti ja panga vahel.

Ettevõtluskontode loomine ei viibi mitte ainult IT-lahenduste puudumise tõttu, vaid pankade esindajad täheldavad, et ka üldine huvi konto vastu on suhteliselt leige. Pangad usuvad, et konto arendustööle kulutatav raha ei tasu end vähese turu tõttu ära.

Ettevõtluskontode kasutuselevõtt tooks endaga kaasa riigile negatiivse ilmingu – maksulaekumisi oleks umbes miljoni euro võrra vähem kui enne konto seadustamist. Olemasolevad FIE-d lülituks ümber mikroettevõtjateks ning nende maksukoormus väheneks.

Loe lähemalt ERR-ist.

 

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles