Kontakteeru meiega

Philips otsib keskkonnasõbralikke lahendusi

Harry Verhaar. Philips. Signify. Foto: Raul Mee
Philipsi esindaja Harry Verhaar täna Kultuurikatlas toimunud ÜRO keskkonnafoorumil. Foto: Raul Mee

Uudised

Philips otsib keskkonnasõbralikke lahendusi

Täna Tallinnas toimuval ÜRO keskkonnafoorumil esinenud Philipsi esindaja Harry Veerhaari sõnul saavad ka eraettevõtted toetada keskkonnasõbralike ühiskondade arengut. 

Philipsit esindava Harry Veerhaari sõnul oleme ühiskonnana ristteel – ühest küljest võimaldavad tehnoloogiline areng ja “asjade internet” muuta kogu meie igapäevaelu nutikamaks ja efektiivsemaks. Teisest küljest aga ähvardab meid ressurssipuudus ning lahendamatuna tunduvad keskkonnaprobleemid. Selleks, et neid probleeme lahendada, on vajalik erasektori koostöö riigiasutuste ja omavalitsustega.

Philipsi tütarettevõte Signify just sellise koostööga soovibki tegeleda, uuendades linnades asuvaid valgustussüsteeme võimalikult energiatõhusal viisil. 20-aastase valgustussektori kogemusega Veerhaari sõnul võimaldaksid Signify poolt arendatavad energiatõhusad LED-süsteemid maailmas kokku hoida tervelt 30% valgustusele kuluvast elektrienergiast.

Samuti tegeletakse innovatsiooniga ülemaailmses koostöövõrgustikus, mis toob kokku ÜRO keskkonnaprogrammi (UNEP) ning valgustushiiud Philipsi, Osrami ja valgustusega tegeleva Hiina rahvusliku organisatsiooni. Veerhaari sõnul on säärased koostööplatvormid tähendusrikka ja mõjusa innovatsiooni jaoks esmatähtsad. “Tähendusrikkal innovatsioonil on tänases ülimalt ühendatud maailmas kõvasti potentsiaali. Me usume, et erasektori ja avaliku sektori vaheline koostöö pakub meile võimalust seda rakendada,” sõnab Veerhaar.

Loe veel - Uudised

Üles