Kontakteeru meiega

POLIITIKA.guru: idufirmad vormivad Eesti majandust radikaalset ümber

Transferwise'i üks asutajatest Taavet Hinrikus. Foto: Anthony Harvey/Getty Images for TechCrunch (CC by 2.0)
Transferwise'i üks asutajatest Taavet Hinrikus TechCrunch Disrupt ürituse paneelis. Foto: Anthony Harvey/Getty Images for TechCrunch (CC by 2.0)

Uudised

POLIITIKA.guru: idufirmad vormivad Eesti majandust radikaalset ümber

Tänane POLIITIKA.guru memorandum keskendub Eesti idufirmade edulugudele, mida viimastel kuudel kerkib justkui seeni pärast vihma. Pidev heade uudiste sadu võib aga meid neile kurdiks muuta ning just seda üritab POLIITIKA.guru meeskond memorandumiga ära hoida.

Taxify 150 miljonit. Pipedrive 50 miljonit. Starship 21 miljonit. Veriff 6,7 miljonit. Viimaste nädalatega on Eesti tehnoloogiasektorist kostev lõppematu kapitalikõmin teinud kõrvad heade uudiste suhtes üsna tuimaks. Hea näide ongi seesama Veriff, mille verinoore tiimi äsja kaasatud investeering tundub praeguses kontekstis “pisike”, aga veel 2011 olnuks see pea sama suur summa kui kõigi Eesti idufirmade aastaga kaasatud kapital *kokku*.

Järjestikused edulood on Eesti tervikuna riskikapitalile atraktiivseks muutnud. Ja mitte ainult kapitalile  —  2017 alustanud startapviisa toel on Eestisse elama kolinud sadu noori ettevõtjaid üle maailma. Sõel on tihe  —  enamik viisataotlustest lükatakse tagasi, tegutsema pääseb siia huvilistest vaid paremik. Lisaks e-residendid, kes Eesti majandusse samuti kümneid miljoneid eurosid lisakapitali ja riigikassasse miljoneid eurosid makse on toonud. Numbrid kasvavad.

Ent endiselt küsivad mõned, kas tehnoloogiasektori iduettevõtted on ikka päris firmad.  Justkui ohustaks tehnoloogiaettevõtete hea käekäik kuidagi meie ülejäänud majandust. Rääkides “päris” ettevõtetest — Transferwises töötab täna üle 1000 inimese ning möödunud aasta käibeks prognoositi üle 100 miljoni euro.

Loe siit POLIITIKA.guru 25. nädala memorandumit, et paremini mõista, kuidas tehnoloogiasektor Eesti majandust põhjalikult mõjutama on asunud.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles