Kontakteeru meiega

Prantslased alustasid Apple’i vastu menetlust

Uudised

Prantslased alustasid Apple’i vastu menetlust

Hiljuti avalikuks tulnud Apple’i skandaali valguses, kus avastati, et suurfirma disainis tarkvarauuendused iPhone’ide aeglustamiseks, alustas menetlust Prantsuse prokuratuur, kes otsib vastust küsimusele: kas ettevõte tegi seda teadliku eesmärgiga suunata kliente iPhone’ide uuemaid mudeleid ostma?

Prantsusmaa seaduste kohaselt on toote kasutusaja teadlik lühendamine eesmärgiga suunata kliente seda välja vahetama kuritegu. Prantsusmaa näol on tegu pärast USA-d ja Iisraeli juba kolmanda riigiga, kus iPhone’ide aeglustamist ametlikult uuritakse, kuid tegu on esimese riigiga, kus selline tegevus on ka otseselt kriminaalkuritegu.

Teoreetiliselt võib sellises kuriteos süüdi mõistmine tuua kaasa trahvi, mille suuruseks võib kujuneda kuni viis protsenti ettevõtte aastakäibest. Samas pole välistatud ka vanglakaristuste kasutamine.

Apple põhjendas olukorda väitega, et eesmärgiks oli tõsta nutitelefonide akude energiasäästlikkust. Samuti kinnitas tehnoloogiahiid, et nende eesmärgiks pole kunagi ühegi oma toote kasutuskõlbulikkust vähendada.

Loe pikemalt ERR-ist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles