Kontakteeru meiega

Prantsuse kalurid blokeerisid protestides ligipääsu tähtsatele sadamatele

Uudised

Prantsuse kalurid blokeerisid protestides ligipääsu tähtsatele sadamatele

Prantsuse kalurid blokeerisid Calais’ ja Boulogne sadamad, protestides sõiduteel kumme põletades kalade elektripüügi vastu. 

Calais ja Boulogne sadamad Kirde-Prantsusmaal on Suurbritannia-Prantsusmaa vahelise mereliikluse üheks tähtsaimaks punktiks. Transpordiühenduse toimimise muutsid võimatus aga kohalike kalameeste protestiaktsioonid, mille raames on blokeeritud põlevate sõidukummidega ligipääs mõlemale sadamale.

Kohalikele kaluritele tekitavad meelepaha Hollandi kalamehed – nimelt püüavad hollandlased kalu elektriga, mis uimastab kalad ning muudab nende kättesaamise lihtsamaks. Regionaalse kalanduskomisjoni asepresidendi Stephane Pinto sõnul põhjustab hollandlaste meetod prantslastele rahalisi kaotusi.

Madalmaade kalanduses kasutatakse elektripüügi meetodit Euroopa Liidu riikidest enim. Euroopa Parlament hääletas küll hiljuti elektripüügi keelustamise poolt, kuid enne Euroopa Komisjoniga ühise kalanduspiirangute seadmise suhtes kokkuleppele jõudmist ei piira Hollandi kalureid elektripüügi kasutamisel miski.

BBC andmetel on Calais sadama esindajad suutnud kaluritega sõlmida kokkuleppe, mille kohaselt lasevad protestijad sadamast liikvele iga tunni järel ühe parvlaeva Inglismaa suunas.  Sadamaid haldava ettevõtte P&O Ferries juht Janette Bell sõnas, et kalurite blokaad on igapidiselt täiesti vastuvõetamatu.

Mereliiklust on üritatud ümber suunata lähedal asuva Dunkirk’i sadama ja prantslasi brittidega ühendava merealuse Eurotunneli kaudu.

P&O Ferries on oma kodulehele riputanud üles märkme, mille kohaselt on Calais (Prantsusmaa)-Doveri (Suurbritannia) ülepääs hetkeseisuga peatatud, põhjuseks prantsuse kalurite streik.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles