Kontakteeru meiega

Rahandusministeerium ootab arvamusi väärtpaberituru seaduse muudatustele

NASDAQ OMX Börs. PM/SCANPIX BALTICS/TAIRO LUTTER
Foto: PM/SCANPIX BALTICS/TAIRO LUTTER

Uudised

Rahandusministeerium ootab arvamusi väärtpaberituru seaduse muudatustele

Rahandusministeerium teatas täna, et ootab avalikkuse arvamusi väärtpaberituru seaduse muudatustele, millega võetakse üle aktsionäride õigusi reguleeriva EL-i direktiivi täiendused ja viiakse Eesti õigus kooskõlla EL-i prospektimäärusega.

“Eestis on juba täna aktsionäride ja börsifirmade suhtlus hästi reguleeritud ja praktikas direktiivi ülevõtmine suuri muudatusi kaasa ei too. Küll aga lihtsustuvad ettevõtetele teatud juhtudel prospekti koostamise nõuded, mis tõstavad ehk ka meil väljaantavate prospektide arvu,“ ütles rahandusministeeriumi finantsturgude poliitika osakonna peaspetsialist Ardo-Heiki Ingar.

Eelnõul on kaks peamist eesmärki. Esimene eesmärk on edendada börsiettevõtete ja nende aktsionäride vahelist suhtlust ning suurendada eelkõige väikeaktsionäride osalemise võimalusi börsiettevõtete üldkoosolekutel.

Börsiettevõtte ja aktsionäride vahel on mitmeid vahendajaid, näiteks pangad, kes peaksid teabevahetusele kaasa aitama. Eelnõuga kohustatakse neid vahendajaid börsiettevõtete ja aktsionäride vahelist suhtlust edendama.

Teiseks eelnõu eesmärgiks on ajakohastada Eesti õiguses väärtpaberiprospekti (investoritele pakutav teave raha kaasava ettevõtte ja emiteeritavate väärtpaberite kohta) koostamise nõudeid, kohandades neid ühtlasi ettevõtjate suurusele. Teatud ettevõtjatel on võimalik esitada prospekt senisest väiksemas mahus. See muudab väiksemate ettevõtete aktsiate avaliku pakkumise lihtsamaks ja soodsamaks ning aitab ühtlasi elavdada kohalikku kapitaliturgu.

Eelnõus esitatud nõuded kohalduvad eelkõige aktsiate avalikke emissioone tegevatele ettevõtetele, börsiettevõtetele, pankadele, esindajakonto omajatele, kindlustusandjatele ja fondivalitsejatele.

Eelnõu ja seletuskiri on kättesaadav siit.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles