Kontakteeru meiega

Rail Baltic on liikunud projekteerimise ja maade võõrandamise faasi

Uudised

Rail Baltic on liikunud projekteerimise ja maade võõrandamise faasi

Eestlaste seas emotsioonide skaalal otsast otsa reaktsioone tekitav raudteeprojekt on edenenud järjekordse sammu võrra: uuringute ja analüüside faas on läbi ning nüüdsest liigutakse edasi trassi projekteerimise ja maade võõrandamise suunas. 

Rail Baltic Estonia OÜ juhatuse liige Riia Sillave nimetas ERR-ile sel aastal projekti puhul prioriteediks olevad valdkonnad: “Selle aasta kaks põhiteemat saavad olema Ülemiste ja Pärnu reisiterminalide tehniline projekteerimine.” Lisaks on maa-amet alustanud läbirääkimisi trassialuse maa omanikega, mis võimaldaks neilt maa raudtee-ehituseks võõrandada. Sillave sõnul loodetakse projekt teostada mitte ühtegi sundvõõrandamist läbi viies.

Eesti pinnal on 650 maaüksust, mida mõjutab Rail Balticu ehitamine. Vesteldud on siiani aga kõigest 251 üksuse omanikega, mis on alla poole kõikidest valdustest. Maa-amet soovib sel aastal teha esimesed ostud ja maadevahetused.

Maa võõrandamisel on Rail Balticule abiks uus, väljakuulutamist ootav seadus, mis võimaldab pakkuda trassialuse maa omanikule motivatsioonitasu, see tähendab turuhinda, millele lisandub 20 protsenti täiendavat tasu.

Lähemalt loe Rail Balticu projekti elluviimisest ERR-ist.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles