Kontakteeru meiega

Rakvere lihakombinaat ähvardab streikivaid töötajaid vallandamise ja “elu keerulisemaks tegemisega”

Uudised

Rakvere lihakombinaat ähvardab streikivaid töötajaid vallandamise ja “elu keerulisemaks tegemisega”

Rakvere lihakombinaat ähvardab tööandajana streigist osa võtvaid töötajaid vallandada, neid musta nimekirja panna või üldiselt nende “elu keerulisemaks teha”. 

Ametiühingu info kohaselt on inimesi ähvardatud lihakombinaadi kesklaos, maitseainete osakonnas ja praetootmise osakonnas- streigikogemusega tapamaja töötajaid pole veel ette võetud. Sellest tulenevalt saab oletada, et lihakombinaat katsub ennetada laienevat streiki. Ähvardamise vältimiseks on ametiühing soovitanud töötajatel vestlusi salvestada, kuna tööandja tegevus on seadusevastane ja kriminaalkorras karistatav.

Ametiühingute keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski rääkis ERR-ile, et tööandja püüab töötajatele jätta ebaõiget muljet, justkui oleks planeeritud streik ebaseaduslik. “Rõhutame üle, et streik Rakvere Lihakombinaadis toimub piinliku täpsusega seadust järgides,“ selgitas Arhangelski ja lisas, et asjaga tegelevad ametiühingu poolt Eesti parimad ja laialdaseima kogemusega eksperdid ja juristid.

HkScan Estonia juatuse esimees Anne Mere lükkab aga eelnevad väited ümber: “Oleme korduvalt majasiseselt kommunikeerinud, et austame inimeste soovi kuuluda ametiühingusse ning seaduslikku streiki korraldada. On arusaadav, et tegemist on emotsionaalse teemaga, kuid kinnitan, et ettevõte ei tolereeri mingil juhul sellist käitumist,” lausus Mere, selgitades, et tööandja peab kinni kõigist seadustest ning taunib täielikult ähvardamist.

Lähemalt loe ERR-ist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles