Kontakteeru meiega

Rekonstruktsiooni- ja Arengupank investeerib Baltimaade taristufondi 20 miljonit

Rahandusminister Toomas Tõniste. Foto: PM/SCANPIX BALTICS/TAIRO LUTTER
Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul aitab ERBD investeering tõsta konkurentsivõimet. Foto: PM/SCANPIX BALTICS/TAIRO LUTTER

Uudised

Rekonstruktsiooni- ja Arengupank investeerib Baltimaade taristufondi 20 miljonit

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) investeerib 20 miljonit eurot Baltimaade taristufondi BaltCap. Pank saab aidata Eesti ettevõtetel areneda ja laiendada tegevust uutele turgudele, vahendus Rahandusministeerium minister Tõniste sõnu.

Täna toimus Tallinnas Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) presidendi Suma Chakrabarti ja minister Toomas Tõniste vaheline kohtumine. Kohtumisel rahandusministeeriumis sai allkirjad leping, millega Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) investeerib 20 miljonit eurot taristufondi BaltCap Infrastructure Fund. Fond investeerib transpordiettevõtetesse, taastuvenergia projektidesse ja energiatõhususe projektidesse.

“Mul on väga hea meel EBRD investeeringu üle BaltCapi infrastruktuurifondi, mis täna allkirjad sai,” ütles rahandusminister Toomas Tõniste. “Pangal on kindlasti oma nišš täita kapitaliturgude arendamisel ja majanduse konkurentsivõime tõstmisel ning samuti majanduse energiatõhususe suurendamisel.”

Varasemad laenud suurettevõtetele

Viimastel aastatel on EBRD andnud Eestis laene Viru Keemia Grupile ja Graanul Investile ning aidanud Kaamos Grupile antud laenuga uuendada gruppi kuuluva Valgevenes puidutööstusega tegeleva ettevõtte masinaparki. Samuti on EBRD-l olnud osalus tuulepargiettevõttes Nelja Energia. Äsja osales EBRD Tallinna Sadama aktsiate märkimisel, mis võib anda positiivse tõuke erastamisprotsessile kõigis kolmes Balti riigis.

“Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank on mänginud alates 1990ndate keskpaigast tähtsat rolli Eestis ja teistes Baltimaades, finantseerides suurt hulka erinevaid projekte eesmärgiga toetada piirkonna ühtekuuluvust ja majanduslikku arengut,” ütles rahandusminister Toomas Tõniste. “Projektid energiajulgeoleku tugevdamise ja transpordi valdkondades, mida ka EBRD on toetanud, on Baltimaades siiani väga olulised. Oleme saanud EBRD märkimisväärset toetust ka kohalike omavalitsuste olulistele infrastruktuuriobjektidele ja samuti hariduse ja tervishoiu valdkonnale.”

Demokraatiale suunatud investeerimine

EBRD on liikmesriikide omandis olev rahvusvaheline finantsinstitutsioon, millega Eesti liitus 28. veebruaril 1992. EBRD liikmeteks on 66 riiki, mille hulgas on lisaks Euroopa riikidele ka Austraalia, Uus-Meremaa, Kanada, Jaapan, USA, Mehhiko, Lõuna-Korea, Jordaania, Maroko ja Tuneesia, ning lisaks Euroopa Liit ja Euroopa Investeerimispank.

EBRD mandaat on rahvusvaheliste rahandusorganisatsioonide seas eriline oma poliitilise mandaadi tõttu. Pank toetab vaid demokraatia ja turumajanduse suunas liikuvaid riike. Vähemalt 60 protsenti EBRD tegevusest peab olema suunatud erasektorisse.

Loe veel - Uudised

Üles