Kontakteeru meiega

Renault investeerib elektriautodesse üle miljardi euro

Carlos Ghosn, Renault Groupe, elektriauto. Foto: REUTERS/Toru Hanai
Renaulti tegevjuhi Carlos Ghosni sõnul on investeerimine osa ettevõtte "Drive the Future"-nimelisest strateegilisest plaanist. Foto: REUTERS/Toru Hanai

Uudised

Renault investeerib elektriautodesse üle miljardi euro

Groupe Renault teatas täna, et investeerib tootmisbaasi tugevdamiseks ja kasvava elektriautode nõudluse rahuldamiseks Prantsusmaal üle miljardi euro. Investeeringud suunatakse tehaste võimsuse kasvatamiseks ning töötajate koolitamiseks.

Prantsusmaa tootmisbaasi tugevdamiseks ja kasvava elektrisõidukite turu rahuldamiseks rajab Groupe Renault Prantsusmaal asuvasse Douaisse teise elektrisõidukite tehase. Lisaks mitmekordistatakse juba eksisteerivate elektriautode tootmistehaste võimsust.

Kolme aastaga uus elektrimootor

Renaulti tegevjuhi Carlos Ghosni sõnul on investeerimine osa ettevõtte “Drive the Future”-nimelisest strateegilisest plaanist: “Meie investeeringute kiirendamine Prantsusmaal suurendab tööstuspiirkondade konkurentsivõimet ja atraktiivsust. “Drive the Future” strateegilise plaani ja alliansi raames loob Groupe Renault võimaluse elektrisõidukite turu säilitamiseks ja uute säästlike liikumislahenduste arendamiseks.” Tänu plaani raames tehtavatele investeeringutele tahab Renault tuua aastaks 2021 turule uue elektrimootori.

Pea veerand Euroopa turust

Elektrisõidukite turgu maailmas juhib Renault, Nissan ja Mitsubishi kolmikliit ja Euroopas on liider Groupe Renault. 2017. aastal oli ettevõtte osa Euroopa turust 23,8%. Renault kavatseb aastatel 2017-2019 Prantsusmaal tööle võtta 5000 töötajat ja investeerida 235 miljonit eurot töötajate koolitamiseks. Automaailma väljakutsete ja tuleviku nõudmistega hakkama saamiseks panustatakse oma tootmisvõimsuste moderniseerimisse ja digiteerimisse.

1898. aastast autosid tootnud Groupe Renault müüb aastas 3,76 miljonit sõidukit 134 riigis, ettevõttel on 36 tootmisüksust ja üle 12 700 müügipunkti. Ettevõttel on viis brändi: Renault, Dacia ja Renault Samsung Motors, Alpine ja LADA. Nad on loonud liidu Nissani ja Mitsubishiga.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles