Kontakteeru meiega

Riigihalduse minister ja erialaspetsialist lahkavad tselluloositehase projekti

Uudised

Riigihalduse minister ja erialaspetsialist lahkavad tselluloositehase projekti

Idee rajada Tartusse Emajõe kaldale hiiglaslik puidurafineerimistehas on leidnud laia ühiskondlikku vastukaja, arvamusspektril leidub nii poolt- kui ka vastuargumente. Teemast räägivad klipis lähemalt riigihalduse minister Jaak Aab ning rahandusministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv.

Rahandusministeeriumi videos rõhutab riigihalduse minister Jaak Aab, et eelmisel aastal algatatud riigi eriplaneeringu käigus ühtegi lõplikku otsust tehtud veel pole. “Protsessi käigus tahetakse kõik eeldatavad kohad välja sõeluda,” selgitab Aab. “Koht, kus negatiivsed mõjud oleksid võimalikud väiksed ja positiivsed võimalikult suured – kas sellist kohta üldse leiab, ma ei tea.”

Aab kinnitab, et enne otsuse langetamist kaasatakse protsessi kõikvõimalikud huvigrupid ja osapooled. “Peale uuringuid, keskkmõjude hindamisi ja kõikide osapoolte kaasamist tuleb valitsusel otsustada, kas ja kuidas edasi minna,” märgib riigihalduse minister. “Kui selgub protsessi käigus asjaolusid, mis viitavad sellele, et seda pole võimalik teha, siis on see võimalik igal hetkel lõpetada.”

Seda, milline on eriplaneeringus roll Rahandusministeeriumil ning miks on kõnealusteks linnadeks just Tartu ja Viljandi, vaata videost!

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles