Kontakteeru meiega

Riik kaotab riigivaraseaduse jõustudes ligipääsu Tallinna Sadama siseinfole

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. Autor/Allikas: Siim Lõvi/ERR

Uudised

Riik kaotab riigivaraseaduse jõustudes ligipääsu Tallinna Sadama siseinfole

Sel neljapäeval kiideti Vabariigi Valitsuse poolt heaks riigivaraseaduse muutmise eelnõu, mis tagab riigi osalusega börsil noteeritud äriühingute tegevuse kooskõla börsireeglitega ning seeläbi kõigi aktsionäride võrdse kohtlemise.

Kui eelnevalt oli riigil Tallinna Sadama omanikuna teiste aktsionäride ees info ligipääsetavuse suhtes märkimisväärne eelis, siis kavandatava seadusemuudatuse tagajärjel taandab riik end aktsionäridega samale tasandile – kaob ära eelisõigus mitteavalikule teabele, selhulgas nõukogu materjalidele ja pikaajalistele finantsprognoosidele.  Samuti jääb riik ilma õigusest küsida mistahes avalikkusele mittekättesaadavat infot.

Riigivaraseaduse muudatus võimaldab riigi osalusega äriühingu aktsial saavutada õiglase väärtuse nii riigile kui ka erainvestoritele, kuna riik on sunnitud käituma tavapärasele investorile kättesaadava info alusel.

Rahandusministeerium prognoosib seadusemuudatusele järgnedes börsi likviidsemaks muutumist, mis lõpptulemusena võib omada positiivset mõju ka teiste börsil noteeritud ettevõtete aktsiate väärtustele.

Riigikogu poolt heakskiitmist ootav seadusemuudatus toob endaga kaasa ka teise olulise pöörde: kui seni on riigile operatiivselt kättesaadav praktiliselt kogu info ettevõtja tegevuse kohta, siis edaspidi tuleb riigil tegutseda börsireeglite järgi ning olema võimeline hindama ettevõtja tegevust vaid avalikult kõigile kättesaadava info alusel.

Pikemalt loe ERR-ist. 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles