Kontakteeru meiega

Rootslased seisavad silmitsi pea täieliku sularahapuudusega

Uudised

Rootslased seisavad silmitsi pea täieliku sularahapuudusega

Maailma kõige sularahavabamas riigis elavad inimesed võivad peagi silmitsi seista täieliku ligipääsmatusega rahatähtedele ja müntidele. Selle vältimiseks tahab kohalik sularahapakkuja Loomis AB valitsusepoolset sekkumist, nõudes pankadelt ja jaemüüjatelt sularaha jätkuvat aktsepteerimist. 

Loomis pole ainus, kes tõstab murelikuks tegeva olukorra suhtes häält – oma sõna on lisanud sekka ka Rootsi Keskpank, kes on mures sularaha kadumisel tekkiva rahatähtede ja müntide kasutamiseks vajaliku infrastruktuuri lagunemise pärast, kirjutab Bloomberg.

Loomise tegevjuht Patrik Andersson usub, et sularaha kadumine on kõige kiiremini muutumas reaalsuseks Põhja-Rootsis ning kardab, et looduskatastroofide või tehnoloogiliste kriiside ajal võib sularahapuudus mängida rolli selle piirkonna inimeste ellujäämisel.

“Sularaha on kriisiolukorras väga oluline,” märkis Loomise tegevjuht. “Rootslased ei mõista veel selliste kriiside tagamaid.”

Möödunud aastal vähenes Rootsis käibel olev sularaha madalaimale tasemele alates 1990. aastast, olles 40% madalam kui 2007. aastal sularaharingluse tipphetkel. Rekordilised muutused on aset leidnud viimase kahe aasta jooksul.

Kuna sularaha kasutamise trend on pidevas languses, tuleb sularahaga varustatud poodidel, söögikohtadel ja pankadel rahatähtede pakkumise eest maksta aina rohkem, mis aina süvendab lähenevat rootslaste sularahakriisi.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles