Kontakteeru meiega

Ruta Arumäe: kõigepealt tuleb investeerida iseendasse

Ruta Arumäe. Foto: Tiit Mõtus
Ruta Arumäe soovitab investeerida kinnisvarasse. Foto: Tiit Mõtus

Uudised

Ruta Arumäe: kõigepealt tuleb investeerida iseendasse

Täna Kumus toimunud kinnisvarakonverentsil „Kuum või buum – viskame leili või hüppame jõkke?” ütles majandusteooria lektor Ruta Arumäe, et täna tundub makromajanduslik olukord tugev – üks tugevamaid Eesti ajaloos – kuid vaatamata sellele pole mõtet kinnisvaraturul kõike osta.

„Kui rääkida investeeringutest, siis teadsin juba üsna varases eas, et kõigepealt tuleb mul investeerida iseendasse ja koguda piisav pagas, et minna edasi,“ ütles Ruta Arumäe. „Mida rohkem sa majanduse sisse vaatad, seda rohkem näed võimalusi. Tegin esimese kinnisvara ostutehingu investeeringuna ja see oli minu esimene kodu. Hetkel investeerin samamoodi, et minu isiklik majanduslik olukord oleks parem ning arvatavasti pole ma ainukene, kes on aru saanud, et kinnisvara on koht, kust suurt tulu saada – see on kogu maailmas nii.“

„Kas kodu ostmine on investeering? Kui osta koju köögimööbel, mis võimaldab teha kodus süüa, siis see on tarbimine. Kui mööbliga sisustada restorani köök ja toidu tegemisest teenida, siis see on investeering. Koolitustega samamoodi, kui eesmärk on veeta head aega, siis on see meelelahutuslik kulu. Kui kasutad seda enda arendamiseks, siis on see investeering. Seega, kui kodu osta elamiseks, siis see pole investeering. Kui käsitleda kodu investeeringuna, siis tuleb arvestada ka riskidega,“ märkis Ruta Arumäe.

Tema sõnul on oluline, mis ajal ja mis sorti vara osta. „Kui kodu osta, siis pole vahet kui käid august läbi. Küsimus on selles, et kas plaanid muutuvad ja kas tekib vajadus müüa. Kui tavainimene ühe üürikorteri ostab piisavalt pika perioodi peale, siis pikas perspektiivis väga valesti minna ei saa,“ lisas Arumäe.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles