Kontakteeru meiega

Saksamaal lubatakse õhku saastavate diiselautode keelustamine, autotootjate aktsiad langevad

Uudised

Saksamaal lubatakse õhku saastavate diiselautode keelustamine, autotootjate aktsiad langevad

Leipzigi halduskohus kinnitas, et Stuttgart ja Düsseldorf võivad seaduslikult keelata vanemad ja rohkem õhku saastavad diiselautod piirkondades, mis on kõige enam saastatud. Analüütikud näevad kohtuotsusele järgnemas sarnaste juhtumite lainet Euroopas. 

Kohtuotsus, mis võimaldab keelata miljonitel diiselautodel liigelda kesklinna piirkonnas, tekitas Saksamaa autotööstuses aktsiate langemise laviini: Volkswagen kukkus 2%, BMW 0,8% ning Daimler 0,6%, kirjutab Bloomberg.

Stuttgarti ja Düsseldorfi poolt määratud keelud leidsid vastuolu riigi tasandil – valitsus oli vastu linnade poolt sätestatud keeldudele, väites, et need võivad häireid põhjustada.

Kohtunik Andreas Korbmacher sõnas täna, et keelud on siiski lubatavad, kuna Euroopa Liidu eeskirjad nõuavad linnade poolt rakendatavaid keelde, kui saastatuse vähendamiseks ei leidu muid variante. Kohus nõuab aga siiski teatud erandeid väikeettevõtete ja erinevate teenusepakkujate jaoks, kelle jaoks on juurdepääs kesklinnale hädavajalik.

Miks just diiselautod? 

Diiselmootorid on teadaolevalt põhilised lämmastikdioksiidi tekitajad, mis põhjustab hingamisteede probleeme ning on seotud enneaegsete surmadega.

Euroopa Liidu eeskirjade kohaselt pidid liikmesriigid taltsutama lämmastikdioksiidi osakaalu linnade õhus 2010. aastaks alla 40 mikrogrammi kuupmeetri kohta. Kuus aastat hiljem tehtud uuringutes selgus, et Stuttgarti linnas oli lämmastikdioksiiditase lubatust kaks korda suurem. Lämmastikdioksiidi osakaal on eelmise aasta seisuga lubatust suurem kuuekümne kuues Saksamaa linnas.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles