Kontakteeru meiega

Sikkut: töösuhe on muutunud paindlikumaks

Riina Sikkut. FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA/SCANPIX
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut rõhutab, et töölepinguseadust tuleks uuendada töötaja paremaks kaitseks. FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Uudised

Sikkut: töösuhe on muutunud paindlikumaks

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut rääkis täna Aktuaalsele Kaamerale, et tööseadusandlus vajab uuendamist. Uuendus peaks eelkõige võimaldama töösuhtesse suurema paindlikkuse toomist.

Kaugtööd teeb Eestis ligi viiendik töötajatest. Järjest suureneb ka paindlikumaid võimalusi pakkuv käsundus- või töövõtulepinguga töötajate arv.

Võlaõigus jätab sotsiaalsetest tagatistest ilma

Kui 2012. aastal oli võlaõigusliku lepinguga töötajaid 65 000, siis 2017. aastal juba 113 000. Need lepinguliigid on küll paindlikud, kuid jätavad inimese ilma mitmetest sotsiaalsetest tagatistest. Näiteks ei ole õigust puhkusele, töötasu alammäärale ja samuti pole kaitset lepingu lõpetamise vastu.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut rõhutas, et eesmärk ei ole võlaõiguslike lepingute sõlmimist kuidagi takistada. “Aga see on töötaja kaitseks, kui tegelikult on tegemist tööga, mida saaks reguleerida töölepinguga, siis töötaja jaoks pakub see suuremat kaitset,” lausus ta.

Hetkel seadus liiga jäik

Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar tõdes, et töölepinguseaduse paindlikumaks muutmine on vajalik. “Eelkõige puudutab see sellist valdkonda nagu tähtajalised töölepingud. Praegu on seadus hästi jäik selles osas, mis olukorras tohib tähtajalisi töölepinguid sõlmida. Aga päris elu nõuab seda, et kuna töö ongi tähtajaline, siis on mõistlik seda ka lepingutes kajastada. Et oleks mitu korda järjest võimalik sõlmida tähtajalist lepingut,” selgitas Tamsar.

Loe täpsemalt ERRist.

Loe veel - Uudised

Üles