Kontakteeru meiega

Snapi aktsiad kukkusid kolinal. Miks?

Snapchat Snap Spectacles majandus
Foto autor: Anthony Quintano

Uudised

Snapi aktsiad kukkusid kolinal. Miks?

Sotsiaalmeediavõrgustiku Snapchat taga seisva Snap Inc.-i aktsiad langesid kolmapäeval kuni 20%. Analüütikute sõnul on tulevikul Snapchati jaoks varus veel negatiivseid üllatusi. Mis Snapchatiga juhtus?

Kolmapäev oli Snap Inc.-i jaoks must päev – firma aktsiad langesid turul üle 20%. Kukkumise tingisid Snapi pettumust valmistavad sissetulekud aasta esimestel kuudel. Snapchati päevased sissetulekud kasutaja kohta on eeldatust madalamad ning suure tõenäosusega on asja taga reklaamide langenud hind. CNBC väitel langes reklaamide hind pärast reklaamimüügi süsteemi vahetamist otsemüügilt automaatsele oktsionsüsteemile. Ka aktiivsete kasutajate arv langes madamale, kui analüütikud olid ennustanud.

Probleemid disaini ja juhtimisega

Langusele eelnes kasutajate pahameel Snapchati uue disaini üle. Disaini kritiseerinud kuulsused viisid Snapi langusesse juba veebruaris, mil seltskonnadaam ja sotsiaalmeedia suundade mõjutaja Kylie Jenner teatas Twitteris, et ta ei kasuta enam Snapchati. Kylie Jennerile järgnes teise suunanäitaja, modell Chrissy Teigeni lahkumine võrgustikust. Ka uue disainiga tekkinud kasutajakogemuse vead on Androidiga äpi kasutajaid vähendanud.

Analüütikute sõnul ootavad Snapi ees rasked ajad. Lisaks sellele, et Snapchat on uut disaini tabanud kriitika tõttu kaotamas oma imagot ning alla vandumas Instagrami-poolsele konkurentsile, heidetakse Snapile ette ka ettevõtte halba juhtimist ning osanike ignoreerimist.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles