Kontakteeru meiega

Snapchati uuendustele vastu seisev petitsioon on kogunud üle miljoni allkirja

Uudised

Snapchati uuendustele vastu seisev petitsioon on kogunud üle miljoni allkirja

Snapchat’i hiljutine uuendus on andnud põhjuse üle miljonile inimesele end internetis petitsiooni taha koondada, mille raames nõutakse rakenduse sisu endiseks muutmist.

1,027,119 häält – täpselt nii paljud inimesed on neljapäevaõhtuse seisuga liitunud kollektiivse avaldusega, mis astub vastu suhtlusrakenduse Snapchati sisu-uuendusele.

Kasutajate silmis on probleemiks kujunenud rakenduse poolt suhtluse kategoriseerimine kaubanduslikku sisu tootvate brändide (ehk “sotsiaalmeedia mõjutajate” ja kuulsuste) ning sõprade vahel, kirjutab BBC. Sõpradega suhtlemiseks tuleb tõmmata rakenduses sõrmega vasakule,  kuulsuste postituste nägemiseks aga paremale. Snapchati looja Evan Spiegel mainis oma blogipostituses, et soovis uuendusega kaitsta kasutajaid võltsuudiste ohu eest.

Snapchati kasutajast modell Chrissy Teigen võttis samuti uuenduse teemal sõna, väljendades nördimust, kuna tema jälgijad ei tunne end uues keskkonnas modelli “sõpradena”. Sotsiaalmeedia mõjutajate turundajad usuvad, et Snapchat ei ole ettevõttena mõistnud, millise lisaväärtuse ”mõjutajad” rakendusele annavad.

Petitsiooni algataja Nic Rumsey märkis oma avalduses, et muutused rakenduses tüürivad Snapchati kaugemale eesmärgist, milleks see algselt loodud sai. Siiski toob Rumsey välja ka selle, et osaliselt on uuendus leidnud ka positiivset vastukaja: nii mõningadki kasutajad soovivad, et värskendusega kaasa tulnud segment kirjafonte võiks alles jääda.

Snapchat ise avaldab lootust, et inimesed õpivad uuendusi nautima, olles nendega mõne aja jooksul harjunud.

 

 

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles