Kontakteeru meiega

Sõnajalad hakkasid tuulega krüptoraha kaevandama

Krüptovaluuta Bitcoin. Foto: REUTERS/Dado Ruvic
Krüptovaluuta Bitcoin. Foto: REUTERS/Dado Ruvic

Uudised

Sõnajalad hakkasid tuulega krüptoraha kaevandama

Andres ja Oleg Sõnajala poolt juhitav AS Eesti Elekter alustas Salme tuulepargis taastuvenergial põhinevat krüptovaluuta kaevandamist. Ettevõtjad loodavad tulevikutehnoloogiate rakendamisest saadava konkurentsieelise peale.

„Meie jaoks on tegemist väga huvitava projektiga, kuna otsime üle kogu maailma pidevalt viise, kuidas oma tuulikutehnoloogiat ja teenust edasi arendada. On hea meel, et detsentraliseeritud rahaülekannete blokiahela tehnoloogia on leidnud tee meie tuuleparki. Loodetavasti kujuneb see viljakaks koostööks,“ ütles Oleg Sõnajalg.

Tulevikutehnoloogiate sünergia toob konkurentsivõime

Krüptovaluuta kaevanduskonteineris toimub ööpäevaringselt tehingute kinnitamine ja vahendamine, mida nimetatakse töökinnituseks ja see kõrgtehnoloogiline tegevus tarbib märkimisväärses mahus elektrienergiat. „Taastuvenergia ja krüptovaluuta kiiret arengut ei ole mõistlik ignoreerida. Need valdkonnad on juba praegu muutmas maailma. Mida rohkem sünergiaid tulevikutehnoloogiate vahel leiame, seda konkurentsivõimelisemad tulevikus oleme,“ selgitas Sõnajalg.

Seitsme tuulikuga park kasumlikkuse teel

Salme tuulepark on seitsmest tuulikust koosnev tuulepark, milles töötavad nii maailma juhtivate tuulikutootjate Enercon ja Vestas tuulikud kui ka Eesti tehnoloogial põhinev Eleon tuulik. Tänaseks on tuulepargi viiel tuulikul lõppenud toetusperiood, mis on senini olnud vajalik taastuvenergia projektide rajamiseks, kuid ettevõtjate eesmärk on toota kasumlikult taastuvat energiat ka ilma selleta, mida Salme tuulepargi enamiku tuulikutega juba ka tehakse.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles