Kontakteeru meiega

Soojem ilm vähendas aprillis maagaasi tarbimist

Majandus.ee: Soojad ilmad vähendavad gaasitarbimist. Foto: PM/SCANPIX BALTICS/LIIS TREIMANN
Soojad ilmad vähendavad gaasitarbimist. Foto: PM/SCANPIX BALTICS/LIIS TREIMANN

Uudised

Soojem ilm vähendas aprillis maagaasi tarbimist

Aprillis tarbiti möödunud aasta aprilliga võrreldes on 14 protsendi võrra väiksem kogus. Languse taga oli soe aprillikuu.

Aprillis suunati Eleringi ülekandevõrgust tarbimisse 395,5 gigavatt-tunni mahus maagaasi, mis möödunud aasta aprilliga võrreldes on 14 protsendi võrra väiksem kogus. Tarbimise languse põhjustas paljude aastate keskmisega võrreldes soojem aprillikuu.

Kokku imporditi aprillis Eestisse maagaasi 393,7 gigavatt-tundi, mis on samuti 14 protsenti vähem kui eelmise aasta aprillis. Väikseim ööpäevane Eestisse jõudnud maagaasi kogus oli kuu jooksul 5,1 ja suurim 24,3 gigavatt-tundi.

Transiidi maht läbi Kagu-Eestis asuva torustiku Venemaalt Lätti oli aprillis 5,8 gigavatt-tundi, eelmisel aastal samal ajal transiiti ei toimunud. Ülekandetorustiku mahuvaru möödunud aasta aprilliga võrreldes ei muutnud, jäädes 47,3 gigavatt-tunni juurde.

Leedu gaasibörsil GET Baltic kaubeldud maagaasi hind oli aprillis Eesti hinnapiirkonnas 19,30 eurot megavatt-tunni kohta. Lätis oli keskmine hind 19,1 ja Leedus 18,97 eurot megavatt-tunni eest. Baltikumi keskmine süsteemihind oli 19,01 eurot, püsides märtsiga samal tasemel. Soome Kaasupörssil oli võrreldav hind 24,1 eurot megavatt-tunni eest.

2017. aasta alguses alustas Eleringi tarkvõrgu platvorm gaasilepingute info kogumist. Platvormi andmetel oli aprillis leping gaasi ostmiseks olemas 54 700 tarbimiskohal. 900 tarbimiskohta ostavad gaasi üldteenuse korras võrguteenuse osutajalt. Gaasimüüjat vahetas mai alguses 1100 tarbimiskohta.

Jätka lugemist
Sulle võib huvi pakkuda...
Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles