Kontakteeru meiega

Soome ärimees peab iseseisvalt plaane Tallinna-Helsingi tunneli ehitamiseks

Peter Vesterbacka eisnemas Slush'il. Autor/Allikas: Reuters/Scanpix

Uudised

Soome ärimees peab iseseisvalt plaane Tallinna-Helsingi tunneli ehitamiseks

Eesti ja Soome riiklikest plaanidest eraldiseisvalt merealust tunnelit planeeriv Soome ärimees Peter Vesterbacka loodab Tallinna-Helsingi suunalise kiirraudtee valmis saada 2024. aasta jõululaupäevaks. 

Kui esialgne Euroopa Liidu uuring Tallinna-Helsingi tunneli kohta peaks valmima veebruaris ning võimalik ehitus algama 2030. aastatel, siis endine Angry Birdsi loonud ettevõtte Rovio äriarendusjuht Vesterbacka on oma kavatsustega riikidest tervelt kümnendi jagu ees – mees kavatseb merealuse tunneli valmis kujul avalikkuse ette tuua juba kuue aasta pärast, teatab BNS.

“See oleks kena jõulukink,” ütles Vesterbacka sel kolmapäeval presentatsioonil Helsingis. Tunneli ehitamine läheb tema sõnul maksma 15 miljardit eurot, mille rahastuses mängiks 70% ulatuses rolli Hiina investorid. Ülejäänud raha loodab Vesterbacka leida kohalikest fondidest. Projekt peaks soomlase sõnul end ära tasuma 37 aastaga.

Tunneli ehitamisel on plaanis rajada neli peatus, millest esimene on Tallinnas, teine 15 kilomeetrit Helsingist ühel kunstlikul saarel, kolmas Otaniemis Aalto ülikooli campus’e juures ning viimane Helsingi lennujaamas. Vesterbacka usub, et tulevikus jõuaks raudteeühendusel Tallinnast Helsingi lennujaama 20-25 minutiga.

Vesterbacka idee tundub küll olevat õilis pakkumine, ent Euroopa Liit seda veel avasüli vastu võtnud pole. EL ja Eesti peavad hetkel prioriteediks lõunasuunalise transpordiühenduse edendamist Rail Balticu näol – üldiselt nähakse Tallinna-Helsingi tunnelit kui projekti, mis tuleb ette võtta alles siis, kui Rail Baltic on valminud.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles