Kontakteeru meiega

Soome saatkond kahtleb Vesterbacka tunneliehitusprogrammis

Uudised

Soome saatkond kahtleb Vesterbacka tunneliehitusprogrammis

Praegu nii Soome lahe lõuna- kui põhjakaldal elevust tootev Vesterbacka ambitsioonikas tunneliprojekt sai jaanuari lõpus Soome saatkonna poolse kriitika osaliseks. Visionäärile heidetakse ette lihtsustatud marketingiretoorika kasutamist ja hoiatatakse, et projekti vedaja ei pruugi tunneliga lõpuni seotud olla. 

Memo kirjutanud ametnik heidab Vesterbacka projektile ette keskkonnamõju-uuringute puudumist, loa saamiseks vajamineva aja mittearvestamist ning projekti raames rajatavate tehissaarte puhul riigikaitseliste aspektide tähelepanuta jätmist.

Soome suursaadik Kristi Narinen märkis, et Vesterbacka on kiireloomulise ajakava väljakuulutamisel olnud liiga helgeõnaline – ekspertide hinnangul võtab ainuüksi vajalike lubade taotlemine kuni kuus aastat aega. Narinen peab lubade taotlemist sellise projekti puhul vältimatuks.

Memo koostanud ametnik lisas dokumenti ka sisse arvamuse, mille kohaselt ei pruugi Peter Vesterbacka Tallinna-Helsingi tunneliprogrammi lõpp-punkti jõudmiseni kohale jääda.

Vesterbacka ise peab selliseid väljaütlemisi alusetuks. “See on erakordne, et kui me üritame seda teha võimalikult avatult, siis ametlik Soome kasutab salajaseks kuulutatud memo, kuhu meilt isegi kommentaari ei küsita,” mainis ettevõtja Helsingin Sanomatile, ning rõhutas, et projekt muutub vastavalt sellele, kuidas lisainformatsiooni laekub.

Rohkem detaile leiad ERR-ist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles