Kontakteeru meiega

S&P: Eesti konkurentsivõimet piirab jätkuvalt tööjõupuudus

Majandus.ee: Tööjõupuudus Eestis. Foto: RAIGO PAJULA/POSTIMEES
Tööjõupuudus on Eesti majandusele ohukohaks. Foto: RAIGO PAJULA/POSTIMEES

Uudised

S&P: Eesti konkurentsivõimet piirab jätkuvalt tööjõupuudus

Täna teatas Rahandusministeerium, et reitinguagentuur Standard and Poor’s (S&P) kinnitas taaskord Eesti pikaajalise riigireitingu tasemeks AA-. Reiting toob aga välja, et pikaajalist majandusarengut ning konkurentsivõimet piirab Eestis jätkuvalt probleemiks olev tööjõupuudus.

S&P poolt väljaantud reiting näitab eelkõige hinnangut valitsuse võimele riigi võetud võlakohustusi tulevikus täita. Eesti reitingut toetavad S&P teatel riigi tugevad institutsioonid ja kuulumine eurotsooni. Muuhulgas toovad reitingu autorid välja ka fakti, et Eesti laenukoormus on eurotsoonis väikseim. Agentuur näeb Eestis ka tugeva majanduskasvu jätku ning seda, et tulevatel aastatel on karta vaid marginaalset eelarvedefitsiiti.

Probleemiks tööjõupuudus

Reitinguga kaasnevas raportis tuuakse aga välja, et Eesti konkurentsivõimele ja pikaajalistele majandusarengutele on jätkuvalt piiranguks tööjõupuudus. Kuigi viimastel aastatel on migratsioon olnud positiivne ning tööelus osalemine on kasvanud, on tööealise elanikkonna vähenemine siiski ohukohaks.

Raviks investeeringud

Analüütikute arvates võib see tähendada, et ka järgnevatel aastatel ületab palgakasv tootlikkuse kasvu. Halvimal juhul võib see aga omakorda viia ülekuumenemise ja teiste majandushäireteni. S&P sõnul saab aga nii erasektor kui riik investeeringute abil tootlikkust tõsta ning seega aidata kaasa pikaajalisele majanduskasvule.

Reitingu andnud agentuur näeb ka, et investeeringud kasvavad järgnevatel aastatel veidi enam kui 5 protsenti. Positiivse küljena tuuakse välja, et Eesti ettevõtetel on tootlikkuse kasvatamiseks vajalike investeeringute jaoks piisavalt vahendeid. Tootlikkuse tõus omakorda aitab kaasa jätkuale majanduskasvule.

 

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles