Kontakteeru meiega

Suurbritannias kaalutakse krüptoraha turu reguleerimist

Uudised

Suurbritannias kaalutakse krüptoraha turu reguleerimist

Suurbritannia parlamendi rahanduskomisjon uurib Bitcoini ja sellesarnaste krüptovaluutade mõju pangandusele ja tarbijatele, kaaludes astumist läbipaistmatule ja väheusaldatavale krüptoturule.

11-liikmeline komisjon alustas täna laiapõhjalist uurimist, mille raames analüüsitakse domineerivate krüptorahade mõju pangandusele ja tarbijatele ning arutletakse, kas krüptoraha võib kunagi praegust valuutat asendada, kirjutab Bloomberg.

“Inimeste teadvus krüptovaluutadest on pidevalt kasvamas, kuid nad ei pruugi olla kursis sellega, et Bitcoin ja muud taolised krüptorahad pole hetkel Suurbritannias reguleeritud,” sõnas Nicky Morgan, konservatiiv ning ühtlasi ka uurimiskomitee esinaine. “Õige tasakaalu saavutamine krüptovaluuta reguleerimisel, pakkudes tarbijatele ja ettevõtetele adekvaatset kaitset, ilma et see piiraks innovatsiooni, on hädavajalik.”

Ühtlasi uuritakse ka seda, kuidas Bitcoini toimimise tagav plokiahel (ingl. k blockchain) mõjutab finantsinstitutsioone, kaasa arvatud Inglise keskpanka.

Suurbritannia poleks esimene riik maailmas, mis reguleeriks krüptoraha turgu. Hiina on keelanud uute krüptorahade müügi ning Jaapan on muutnud kohustuslikuks krüptorahatehingute finantsaruannete koostamise ja nende esitlemise valitsusele.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles