Kontakteeru meiega

Suurepärased uudised: Eesti riigireiting jätkuvalt A+

Toomas Tõniste, Jaak Aab. Foto: Rahandusministeeriumi Facebooki leht
Rahandusminister Toomas Tõniste ja endine riigihalduse minister Jaak Aab. Foto: Rahandusministeeriumi Facebooki leht

Uudised

Suurepärased uudised: Eesti riigireiting jätkuvalt A+

Rahandusministeerium teatas täna, et rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu tasemeks A+ tänu ärikliima, palgakasvu ja tööhõive paranemise poolt toetatud majanduse laiapõhjalisele kasvule.

Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel tasemel A+ ja jättis reitingu väljavaate positiivseks. Paranenud ärikliima, kiire palgakasv ja tööhõive suurenemine toetavad agentuuri hinnangul Eesti majanduse laiapõhjalist kasvu, mistõttu Fitch ootab Eesti majanduskasvuks tänavu 4 protsenti ja 2019. aastal 3,5 protsenti.

 

Inflatsioon siiski kiire

Kuigi Eesti inflatsioon on tõusnud keskmisest kiiremaks, siis konservatiivne eelarvepoliitika ja makrotasandi järelevalvemehhanismid aitavad piirata majanduslike tasakaalustamatuste riske. Inflatsioon kiirenes mullu 3,7 protsendini eelkõige lisandunud maksumeetmete ja toorainehindade tõusu mõjul. Valitsuse otsus vähendada alkoholiaktsiisi tõusu sel aastal poole võrra hoiab inflatsiooni mõõdukana.

Agentuuri hinnangul vähendavad Eesti majanduse kasvupotentsiaali jätkuvad tööturu struktuursed piirangud. Eesti rändesaldo on viimastel aastatel olnud positiivne, mis koos töövõimereformiga on suurendanud tööturul osalejate arvu, kuid endiselt on probleemiks kvalifitseeritud tööjõu puudus. Kuigi tootlikkuse kasv ületas palgakasvu 2017. aastal, võivad palgasurved jätkuda.

 

Eesti võlakoormus jätkuvalt madalaim

Eesti valitsussektori võlakoormus on jätkuvalt Fitchi hinnatud riikide seas madalaim. Valitsussektori eelarve puudujääk peaks agentuuri hinnangul tänavu ja tuleval aastal jääma 0,2 protsendi juurde SKP-st. Maksureformi mõjusid eelarvetasakaalule hindab Fitch neutraalseks. Eesti on jätkuvalt välismaailma suhtes laenuandja, antud laenude maht kasvas eelmise aasta lõpuks 11,8 protsendini SKP-st. Eesti netolaenuandja positsioon peaks veelgi tugevnema.

Tasemele A+ tõstis Fitch Eesti riigireitingu juulis 2011. Sellest ajast kuni mullu novembrini oli reitingu väljavaade stabiilne. Siis tõstis agentuur selle positiivseks.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles