Kontakteeru meiega

Suurinvestorid hakkavad EASilt toetust saama

Majandus.ee: Puidutööstuse investeeringud EAS Puud Foto: Loren Kerns
Eelmisel aastal said EASi toetust Estonian Plywood ASi spooni- ja vineeritööstus ja Metsä Gruppi kõrgtehnoloogiline vineeritehas. Foto: Loren Kerns

Uudised

Suurinvestorid hakkavad EASilt toetust saama

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) võtab alates eilsest, 15. maist, vastu suurinvestori toetuse taotlusi. Toetuse eesmärgiks on julgustada nii potentsiaalseid välisinvestoreid kui ka Eestis juba tegutsevaid ettevõtteid tegema investeeringuid, mis aitavad Eestil rahvusvahelises konkurentsis kõrgemale tõusta. 

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles, et kuigi Eesti on ajalooliselt olnud atraktiivne sihtriik välisotseinvesteeringutele, on viimastel aastatel Eesti võimekus otseseid välisinvesteeringuid meelitada olulisel määral vähenenud, näiteks 2016. aastal tehti investeeringuid Eestisse 1% SKP-st ulatuses.

Kavandatud kaks ja pool miljonit eurot

“Sarnaselt kõrgema hinnaga toodete ja teenuste ekspordi toetamisele on Eesti majanduse arengu seisukohast oluline meelitada ka tarku välisinvesteeringuid – täna on tähtsam välisinvesteeringu sisu, mitte niivõrd maht. Et taolisi nutikamaid investeeringuid Eestisse tuua, tuleb teha sihistatumaid väärtuspakkumisi, mida suurinvestori toetusmeede ka võimaldab,” lausus Palo.

Minister lisas, et suurinvestori toetusmeede üheskoos teiste algatustega, sealhulgas äridiplomaatia strateegia rakendamisega, toetabki vabariigi valitsuse eesmärki meelitada Eestisse kõrgema lisandväärtusega investeeringuid. Eesti valitsus on kavandanud 2018. aasta riigieelarvest toetusmeetmele kokku kaks ja pool miljonit eurot.

Varesemad toetused läinud kasutusse puiduäris

„Sellised toetused aitavad luua uusi keskmisest kõrgema palgaga töökohti, kasvatada eksporti ja tõsta Eesti mainet innovatsiooni toetava riigina. 2017. aastal toetati selle meetmega Estonian Plywood ASi spooni- ja vineeritööstuse rajamist Jõgevamaale ja Metsä Gruppi uue kõrgtehnoloogilise vineeritehase loomist Pärnusse, kelle investeeringute tulemusena luuakse kokku üle 300 töökoha,“ ütles EASi juhatuse liige Sigrid Harjo.

Toetust on võimalik taotleda summas 1 miljon eurot. Teostatava investeeringu minimaalne kogumaht on 10 miljonit eurot. Toetust saab taotleda Eesti äriregistrisse kantud äriühing, kelle kontserni käive eelmisel majandusaastal oli vähemalt 100 miljonit eurot. Toetatakse uute suuremahuliste tootmisinvesteeringute tegemist, sh tootmisüksuste loomist ja tehnoloogia soetamist. Ettevõtte või tema algatatava projekti tegevusala peab kuuluma töötleva tööstuse tegevusvaldkonda.

Rohkem informatsiooni toetuse kohta leiab EASi .

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles