Kontakteeru meiega

Tallink vedas esimeses kvartalis ligi 2 miljonit reisijat

Uudised

Tallink vedas esimeses kvartalis ligi 2 miljonit reisijat

Tallink vedas 2018. aasta esimeses kvartalis (jaanuar-märts) kokku 1 930 449 reisijat, mis on 0.5% võrra vähem kui samal perioodil 2017. aastal. Samas jätkas tugevat tõusu kontserni poolt veetud kaubaveoühikute hulk, mis oli kolmandas kvartalis 90 687 ühikut ehk 8.2% võrra rohkem kui 2017. aastal samal perioodil. Samuti kasvas kontserni poolt veetud reisijate sõidukite arv, mis esimeses kvartalis oli 222 370 sõidukit ehk 2.3% võrra rohkem kui mullu esimeses kvartalis.

„2018. aasta esimeses kvartalis kasvas reisijate arv pea kõigil meie liinidel, välja arvatud Soome-Rootsi liinidel, kus ühe laeva remondi- ja tehnilised tööd tähendasid seda, et ligi 10 nädala jooksul opereeris liinil tavapärase kahe kruiisilaeva asemel vaid üks. Seega ei ole selle liini reisijate arvu langus meie jaoks ootamatu. Hoolimata üldisest 0.5% suurusest reisijate arvu langusest, on positiivne, et meie Eesti-Rootsi ning eriti Läti-Rootsi liinid arenevad reisijate osas jõudsalt,“ kommenteeris esimese kvartali tulemusi AS Tallink Grupi finantsdirektor Veiko Haavapuu.

„Kõige positiivsem areng esimeses kvartalis toimus kaubaveo osas, kus eelmise aastaga võrreldes suurenes veetud ühikute arv 8.2% ning kokku veeti kõigil meie liinidel aasta esimese kolme kuuga 90 687 ühikut kaupa. Suurima osa sellest moodustas endiselt Eesti-Soome vaheline kaubavedu, mis kasvas mullusega võrreldes 12.9% ning suurima hüppelise kasvu tegi Läti-Rootsi vaheline kaubavedu, kus eelmise aasta esimese kvartaliga võrreldes veeti 62.6% võrra rohkem kaupa. Selliste hüppeliste tõusude taga on alati muidugi teatud faktorid, mis siinkohal olid hiljutine teise laeva tagasi toomine liinile ning Läti liini laevade planeeritud remondi- ja hooldustööd 2017. aasta esimeses kvartalis. Seega oli liin eelmise aasta alguses alles taastumisfaasis,“ selgitas Haavapuu.

„Ka reisijate sõidukite arvu kasv pea kõigil liinidel kokku 2.3% võrra väärib märkimist, kuna 2017. aastal oli märgata mõningast sõidukite arvu vähenemist võrreldes 2016. aastaga. Samas on 2018. aasta esimeses kvartalis veetud reisijate sõidukite arv mõnevõrra suurem nii 2016. aastal kui 2017. aastal veetud sõidukite arvust,“ lisas Haavapuu.

AS Tallink Grupp on juhtivaid reisijate- ja kaubaveoteenuse pakkujaid Läänemere põhjapoolsemal alal. Ettevõttele kuulub 14 laeva ning firma sõidab Tallinki ja Silja Line`i kaubamärkide all kuuel erineval laevaliinil. AS Tallink Grupp annab tööd enam kui 7000 inimesele Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Venemaal ja Saksamaal. 2017. aastal teenindas Tallink Grupp 9,8 miljonit reisijat ning vedas ligikaudu 364 000 kaubaveoühikut kaupa.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles