Kontakteeru meiega

Tartu Mill seisab silmitsi 10 miljoni eurose rahalise karistusega

Allikas: Vikipeedia (CC BY-SA 4.0)

Uudised

Tartu Mill seisab silmitsi 10 miljoni eurose rahalise karistusega

Prokurör nõudis Tartu maakohtus suures maksupettuses süüdistatavale AS-ile Tartu Mill 10 miljoni euro suurust rahalist karistust, otsus kuulutatakse kohtu poolt välja 2. veebruaril.

 

Milles ettevõtet süüdistatakse?

Eelmise aasta septembris algas AS Tartu Milli üle protsess, mille raames süüdistatakse ettevõtet järgnevas: AS Tartu Mill esitas käibedeklaratsioonides valeandmeid 2012. aasta jaanuarist kuni 2013. aasta septembrini.

Ettevõtte toonast ostujuhti süüdistab prokuratuur kaheksaliikmelise kuritegeliku ühenduse kaasabil valeandmete esitamise organiseerimises. Uurimisel kogutud tõendid viitavad sellele, et kuritegeliku ühenduse liikmed kasutasid üle 30 variettevõtte, mille kaudu näidati tehinguid, mida tegelikult ei toimunud.

Uurimist juhtinud Lõuna ringkonnaprokurör Marek Vahing palus kõik kolm süüalust neile esitatud süüdistustes süüdi tunnistada ja taotles Priit Saarele tingimisi nelja-aastat vangistust sama pika katseajaga, millest eelvangistuses on juba ära kantud kaks päeva; Leonid Dulubile üheksa-aastast vangistus, millest eelvangistuses on tal juba ära kantud kolm kuud ja 28 päeva ning Tartu Milline juriidilise isikuna rahalist karistust 10 miljonit eurot.

Tartu Mill AS ei pea esitatud süüdistust põhjendatuks, on Tartu Milli õigusnõustaja Ivo Raudjärv kinnitanud, lisades, et kogu see protsess on tekitanud ettevõttele nii maine- kui ka finantskahju.

Protsessi tagamaadest loe lähemalt ERR-ist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles