Kontakteeru meiega

Taxify juhid kimavad Aafrikas nüüdsest ringi ka tuk-tukide ja mootorratastega

Allikas: Taxify

Uudised

Taxify juhid kimavad Aafrikas nüüdsest ringi ka tuk-tukide ja mootorratastega

Eestlaste taksotellimistarkvara Taxify võimaldab Ida-Aafrika turul tellida klientidel mootorrattaid ja tuk-tuke – see teeb Taxifyst esimese globaalse transpordiplatvormi, mis on lisanud Aafrikas oma valikusse kohalike seas populaarsed sõiduvahendid. 

Mootorratastel hakkavad kliente sõidutama Uganda ja Keenia juhid, tuk-tukidel vuravad ringi aga Tansaania sõitjad. Teenust hakatakse pakkuma eelnimetatud maade pealinnades – Kampalas, Nairobis ja Dar es Salaamis.

Ugandas ja Keenias on mootorrataste sünonüümiks “boda boda”, Tansaanias aga tuk-tukide nimetuseks “bajaji”.

Miks aga väikesõidukite kaasamine nii oluline on?

Aafrika suurlinnad on tuntud oma liiklusummikute tõttu – väikesõidukid võimaldavad keerulises liikluses liigelda tõhusalt ja kiiresti.

Taxify tegevjuht ja asutaja Markus Villig sõnul on ainuüksi Nairobis, Keenias on täna sadu tuhandeid boda-juhte, kelle jaoks on see töö elulise tähtsusega. “Samuti sõltuvad nende soodsast teenusest reisijad, kes igapäevaselt kesklinna ja äärelinna vahel liiguvad,” ütles Villig. “Täna on aga tegu väga algelise teenusega, seda nii valdkonna ülevaate kui turvalisuse mõttes. Taxify saab oma kogemusega toetada valdkonna arengut ja muuta teenust nii juhtide kui reisijate jaoks turvalisemaks.”

Taxify sisenemine turule aitab kaasa turvalisusele

Taxify otsus kasutada sõidujagamisel ka kohalikke sõidukeid on investeering nii juhtide kui ka reisijate turvalisusesse – kui siiani on boda-juhid tegutsenud sageli illegaalselt, eirates neile seatud reegleid ja riskides nii enda kui kaasliiklejate eludega, siis nüüdsest kavatseb Taxify juhikoolituste ja karmide turvanõuetega muuta mootorrattal liiklemise turvalisemaks.

“Meie lisandumine turule tähendab, et olemasolevasse valdkonda tekib küps tegija, kes aitab seal korda luua. Seepärast teeme ka tihedat koostööd kohalike võimudega,” rääkis Villig. “Taxify andmete põhjal tekib linnade liiklustihedusest ja liiklemismustritest väga hea ülevaade, see võimaldab meil aga ka liiklusturvalisuse kasvule kaasa aidata.”

Sõidualustustasuks on Nairobis näiteks 30 Keenia šillingit (ligikaudu 24 eurosenti), kilomeetrihind aga 15 šillingit (12 eurosenti). Juhtidele rakendub turu keskmisest madalam vahendustasu, mis tähendab nende jaoks paremat palka.

Uute sõidukikategooriate lisandumine Aafrikas toob Taxify platvormile miljoneid uusi sõite.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles