Kontakteeru meiega

Taxify katsetab Pariisis tõukse

Bolt by Taxify. Foto: Taxify
Uue teenuse Bolt kasutamiseks tuleb laadida alla Taxify rakendus, mis pakub võimalust valida sõidujagamise ning elektriliste tõukerataste kasutamise võimaluste vahel. Foto: Taxify

Uudised

Taxify katsetab Pariisis tõukse

Taxify teatas täna, et katsetab elektriliste tõukerataste jagamise teenuse Pariisis, tutvustades selleks loodud alambrändi Bolt. Eestlaste tehnoloogiafirmast saab esimene transpordiplatvorm maailmas, mille mobiilirakendus pakub nii sõidu- kui ka elektriliste tõukerataste jagamise võimalust.

Elektriliste tõukerataste alambränd Bolt toetab Taxify eesmärki muuta linnades liikumine mugavaks, kiireks ja taskukohaseks. Vastavalt nõudlusele kavatseb Taxify teha teenuse kättesaadavaks ka teistes linnades, kus ettevõte juba tegutseb. Eestis teenuse avamise plaane Taxify hetkel veel ei avaldanud.

“Taxify kasutajate arv on kasvanud üle maailma 15 miljoni inimeseni peamiselt seetõttu, et pöörame igas piirkonnas eraldi tähelepanu sellele, kuidas kohalikud tingimused liikumist mõjutavad. Ei ole lahendusi, mis toimivad ühtmoodi igal pool. Pigem tuleb vaadata linna või isegi linnaosa eraldi ning teha selgeks, kuidas ja kuhu inimesed liiguvad. Siis on võimalik ka nende teekonda tehnoloogia abil lihtsamaks ja kiiremaks muuta,” ütles Taxify asutaja ja tegevjuht Markus Villig.

“Iga viies Taxifyga tehtud sõit on lühem kui kolm kilomeetrit, seda vahemaad ei pea läbima kaks tonni kaaluvas autos. Kerge ja säästlik elektriline tõukeratas on selleks palju parem vahend. Kuna toome sõiduteenuse ja tõukerattad ühele platvormile kokku, saavad senised kliendid edaspidi valida, milline vahend parajasti sobivaim on. Kindlasti on ka neid, kes seeläbi esimest korda meie platvormini jõuavad,” lisas Villig.

Uue teenuse Bolt kasutamiseks tuleb laadida alla Taxify rakendus, mis pakub võimalust valida sõidujagamise ning elektriliste tõukerataste kasutamise võimaluste vahel. Rohelised Bolt tõukerattad on varustatud GPS-süsteemiga, mis kuvab rakenduses vabade tõukerataste asukohta ja jälgib sõidu marsruuti. Sõiduhind Pariisis on 15 senti kasutusminuti kohta, miinimumtasuga üks euro sõidu kohta (kümneminutiline sõit maksab keskmiselt €2.50). Teenuse kasutamiseks tuleb telefoniga skaneerida rattal nähtav QR-kood. Sihtkohta jõudes võib jätta tõukeratta tänavale, kust need Taxify poolt laadimiseks ning vajalikuks hoolduseks kokku kogutakse.

Loe veel - Uudised

Üles