Kontakteeru meiega

Taxify – kuuekordne käive, 11 miljonit kahjumit

Majandus.ee Taxify Foto: REUTERS/Ints Kalnins
Taxify sõnul oli 11 miljonine kahjum ootuspärane. Foto: REUTERS/Ints Kalnins

Uudised

Taxify – kuuekordne käive, 11 miljonit kahjumit

Taxify 2017. aasta konsolideeritud majandusaasta aruande kohaselt oli ettevõtte käive 2017. aastal 18 miljonit eurot, kasvades 2016. aastaga võrreldes kuus korda. 2018. aasta tehtud sõitude kogusummaks kujuneb hinnanguliselt miljard eurot.

“Taxify käibe moodustab vahendustasu platvormi abil pakutavalt sõiduteenuselt. Möödunud aastal kasvas käive kuus korda, Taxify platvormil tehtud sõitude maksumuse kogusumma (GMV ehk gross merchandise value) aga kümme korda. 2018. aasta tehtud sõitude kogusummaks kujuneb hinnanguliselt miljard eurot, seda nii geograafilise laienemise kui ka tehnoloogiliste arenduste tulemusena. Seega ootame mahtude mitmekordistumist ka tänavu, samuti palkame globaalselt sadu töötajaid,” ütles Taxify tegevjuht ja kaasasutaja Markus Villig.

Ootuspärane 11 miljonit kahjumit

Ettevõtte kahjumiks kujunes 11 miljonit eurot. Villigi sõnul oli kahjum ootuspärane, kuna ettevõte on keskendunud laienemisele. “Kui vaatleme tulemust riikide kaupa, siis küpsetel turgudel, kus peamised investeeringud on juba tehtud, oleme kasumlikud. Tervikuna oleme aga selgelt kasvule orienteeritud, selle jaoks oleme kaasanud ka investoritelt lisakapitali,” lisas Villig.

2017. aastal lisandus Taxify investorite hulka strateegilise partnerina Hiina transpordiplatvormi Didi Chuxing. Käesoleval aastal on Taxify kaasanud 175 miljonit dollarit investeerimisringis, mida juhtis Saksa autotootja Daimler. Taxify kaalub sobivate tingimuste puhul täiendavat kapitali kaasamist veel 2018. aasta jooksul, et jätkuvat laienemist finantseerida.

350 töötajat

Ettevõtte suurimate turgude hulka kuulusid 2017. aastal Balti riigid, Prantsusmaa ja Lõuna-Aafrika Vabariik. 2018. aasta algusest saadik on Taxify laienenud mitmetes uutes ja olemasolevates sihtriikides, sealhulgas Austraalias, Portugalis ja Mehhikos.

Taxifys töötas möödunud aasta lõpu seisuga 350 töölepingulist töötajat, kokku kuulub Taxify globaalsesse meeskonda täna 500 inimest. Ettevõttel on üle maailma 10 miljonit klienti, platvormi kasutab 500 000 autojuhti.

Loe veel - Uudised

Üles