Kontakteeru meiega

Taxify loojad kandideerivad Maailma Aasta Ettevõtja tiitlile

Majandus.ee: Taxify, Martin ja Markus Villig. Foto: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA/SCANPIX
Taxify loojad, vennad Martin ja Markus Villig, osalevad prestiižikal ettevõtluskonkursil. Foto: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Uudised

Taxify loojad kandideerivad Maailma Aasta Ettevõtja tiitlile

Taxify asutajad, vennad Martin ja Markus Villig, sõidavad täna Monacos toimuvale Ernst&Youngi ärifoorumile. Üritusel valitakse ligi 50 riigi esindajate hulgast Maailma Aasta Ettevõtja. Eestis aasta ettevõtjateks valitud Villigite vastu on suurt huvi välja näidanud juba ka rahvusvaheline meedia.

Ernst & Youngi (EY) poolt korraldatav Maailma Aasta Ettevõtja konkursi eesmärk on tunnustada kasvavate ettevõtete loojaid ja eestvedajaid. EY Eesti partner Ranno Tingase sõnul motiveerib ettevõtjate tunnustamine: “Äri õigesti tehes on nende ettevõtjate võimuses muuta maailma meile kõigile paremaks kohaks ning olla oma ettevõtlikkusega eeskujuks. Arvestades Martini ja Markuse globaalset ambitsiooni pole ilmselgelt miljard dollarit väärt ettevõtteni jõudmine nende jaoks teekonna lõpp, vaid üks oluline verstapost. On vaid aja küsimus, mil neist kõneleb terve maailm.”

Aasta Ettevõtjast ükssarvikuks

EY poolt Eesti Aasta Ettevõtja 2018 tiitliga pärjatud kahe venna edulugu on pärast tiitli saamist kiirelt arenenud. Juba praegu tuntakse nende vastu ärifoorumil osalevate rahvusvaheliste ajakirjanike poolt suurt huvi. “Eesti sõltumatu žürii nägi märtsis oma valikut tehes küll erakordset kasvulugu ja tohutut potentsiaali, aga ilmselt ei osanud sel hetkel neist keegi uskuda, et juba juuni alguseks on Martin ja Markus lennutanud Taxify ükssarviku staatusesse ning löönud käed Saksamaa autotootjaga Daimler,” ütles Tingas.

Transpordi jagamine tulevikus veelgi populaarsem

Täna on Taxify kõige kiiremini kasvav sõidujagamisplatvorm maailmas, millel on üle kümne miljoni kasutaja ning üle poole miljoni juhi rohkem kui 25 riigis. “Tellitav transport moodustab täna linnatranspordist vaid paar protsenti. Näeme aga, et see on kiiresti muutumas, kuna paljud inimesed loobuvad juba täna isiklikest autodest. Selle trendi jätkudes moodustavad kümne aasta pärast Taxify-taoliste platvormide kaudu tehtavad sõidud veerandi kõigist linnas tehtavatest sõitudest,” ütles Taxify kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig.

Eesti ettevõtjad konkursil kümnendat aastat

EY Maailma Aasta Ettevõtja foorum toimub Monacos 13.-17. juunil 2018, auväärne tiitel antakse välja 16. juuni hilisõhtul. Maailmas üks suuremaid ettevõtjate tunnustamiseks loodud traditsioone sai alguse 1986. aastal USAst. Eesti osaleb EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil kümnendat korda. Otsuse langetamiseks kohtub ja vestleb žürii personaalselt iga oma riiki esindama saadetud ettevõtjaga. Nii astuvad võrdväärselt maailma suurriikide ettevõtjatega žürii ette ka Taxify asutajad Martin ja Markus Villig.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles