Kontakteeru meiega

Telliskivis jagatakse Õiglase kaubanduse sõbra märgiseid

Õiglase kaubanduse sõber. MTÜ Mondo
Õiglase kaubanduse sõbra märk. Allikas: MTÜ Mondo

Uudised

Telliskivis jagatakse Õiglase kaubanduse sõbra märgiseid

Mai keskpaigas tähistatakse õiglase kaubanduse päeva. Telliskivi loomelinnakus asuv MTÜ Mondo tähistab seda päeva 14. mail andes kätte õiglase kaubanduse sõbra märgised kuuele uuele organisatsioonile.

Õiglase kaubanduse sõbra märgisega tunnustatud organisatsioonid ja ettevõtted tõstavad oma töös ja tegemistes esile õiglast kaubandust, kasutavad vastavaid sertifitseeritud tooteid, on teerajajad ning käituvad ka laiemas plaanis solidaarselt ja vastutustundlikult. Märgise saavad Ristiku Põhikool, Tamsalu Gümnaasium, Türi Põhikool, Green Cosmetics OÜ, NOP pood-kohvik ning Advokaadibüroo Lindeberg. Õiglase kaubanduse päeva üritus toimub algusega kell 15 MTÜ Mondo maailmahariduskeskuses Telliskivi loomelinnakus. Ürituse erikülaliseks on Olivia Naava Ugandast, kes juhib Uganda pealinnas Kampalas väikest õmblustöökoda.

Märgis juba 48 organisatsioonil

MTÜ Mondo on õiglase kaubanduse sõbra tunnustust andnud välja 2014. aastast alates. Seni on märgise saanud 48 poodi, kohvikut, kodanikuühendust, ettevõtet, kaupluseketti, kogudust, tootjat ja hotelli. Õiglase kaubanduse põhimõtte kohaselt saavad kõik panustada maailma võrdsemasse arengusse. Sellist kaubandusmeetodit rakendatakse toorainele ja kaupadele, mis on pärit arenguriikidest, kuid mida tarbitakse enamjaolt arenenud maades. Need tooted on meie toidulaual igapäevased – kohv, tee, suhkur, kakao, troopilised puuviljad, šokolaad jms. Õiglase kaubanduse tuntuim märgis on Fairtrade. Õiglase kaubanduse märgistega kaupadega ostame paremat tulevikku, sest need panustavad otseselt arenguriikide majandusse ja ühiskonda ja nii ka meie enda tulevikku.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles