Kontakteeru meiega

TIDALit süüdistatakse kuulamiskordade võltsimises

Majandus.ee Jay Z Foto: PantherMedia Falk Simon
TIDALi üks omanikest on Jay-Z. Foto: PantherMedia / Falk Simon

Uudised

TIDALit süüdistatakse kuulamiskordade võltsimises

Muusika voogedastusteenust pakkuvat TIDALit süüdistatakse laulude kuulamiste arvu massilises võltsimises, teatab Pitchfork. Firma esindajad nimetavad süüdistusi laimukampaaniaks.

Norra ajaleht Dagens Næringsliv avalikkustas uuringuloo, mis väidab, et Jay-Z’le kuuluv TIDAL on massiliselt võltsinud oma kasutajate arvu. Väidetavalt on tegu Beyonce albumi “Lemonade” ja Kanye Westi albumi “The Life of Pablo” sadade miljonite kuulamiste juurde tekitamisega. Väidetavalt sattus Norra ajakirjanike kätte kõvaketas, milles sisaldusid andmed võltsimise kohta.

Mitme laulu korraga kuulamine

Kõvakettal sisalduvate andmete põhjal väidab ajaleht, et kuulamiste arv ja intervall tundub mõnede nimetatud albumite lugude ja kasutajate puhul ebaloogiline. Näiteks kuulati üht lugu täpselt iga kuue minuti tagant ning mõndasid lugusid isegi korraga. Mõlemaid albumeid sai pärast nende avaldamist kuulata ainult TIDALis, albumit “Lemonade” ei ole aga siiani muudesse voogedastussüsteemidesse üles riputatud.

Laimukampaania?

TIDALi esindajad väidavad aga, et tegu on laimukampaaniaga. Sama ajaleht on ka varem TIDALi suhtes väga kriitilisi artikleid ilmutanud, nimetades muuhulgas Jay-Z’d “kräkidiileriks”. Kõneisiku sõnul on sarnaseid laimukampaaniad ka enne nähtud, kuid TIDAL jätkab äri kasvatamist.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles