Kontakteeru meiega

Toitu müüvad e-poed kipuvad reegleid rikkuma

Wolt app. Foto: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES/SCANPIX
Veterinaar- ja Toiduameti sõnul puudutab piisava informatsiooni esitamine nõue ka toitlustusettevõtteid, kes pakuvad roogade veebi teel koju tellimise võimalust. Foto: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES/SCANPIX

Uudised

Toitu müüvad e-poed kipuvad reegleid rikkuma

Veterinaar- ja Toiduamet kontrollis toidulisandeid ja toitu müüvaid e-poode ning avastas puudujääke ligi 80% uuritud poodidest. Samu reegleid peavad järgima nii veebis kaupa pakkuvad toidupoed, sotsiaalmeedias kaubaga äritsejad kui ka toidu kojutellimist pakkuvad restoranid.

Veterinaar- ja Toiduameti toiduosakonna juhataja Heneli Lambi sõnul osutus kõige sagedasemaks veebipoodidele märkuse tegemise põhjuseks kohustusliku toidualase teabe puudumine. “Nähtus, et tihti jäetakse esitamata informatsioon toidu koostisosade, sealhulgas allergeenide kohta. Ometi on teave koostisosade, allergeenide, energiasisalduse ja toitainete koguste kohta teadliku ostuotsuse tegemiseks tähtis,” märkis Lamp.

Kontroll jätkub

Teostatud järelevalve näol oli tegemist e-kaubanduse plaanilise kontrolliga. Kokku kontrolliti nõuetele vastavust 33s e-poes. Tagamaks nõuetekohase toidualase teabe esitamine, viiakse Lambi sõnul e-kaubanduse kontrolli plaaniliselt läbi ka edaspidi. “Toidu müümine interneti kaudu kogub kiiresti populaarsust. Lisaks pakub valdav enamus suuremaid toidukaupade kette juba täna võimalust toitu veebi teel koju tellida,” selgitab ta vajadust järelevalvega jätkata.

Kehtib ka toidukulleri tellimise puhul

Veterinaar- ja Toiduamet tuletab meelde, et veebikeskkonnas toidu müügil on kohustuslik müügipakendisse pakendatud toidu puhul esitada toidu nimetus, koostisosade loetelu (sh allergeenid trükikirjas eristuvana) ning toitumisalane teave. Reeglid kehtivad samamoodi ka sotsiaalmeedias ja ostu-müügiportaalides söögikraami müümisel.

Eesti tarbijale müüdava toidu puhul on kohustuslik esitada teave eesti keeles. Samuti kohaldub toidualase teabe esitamise kohustus lahtise toidu müügil läbi veebikeskkonna, mille puhul on oluline tuua välja toidu nimetus ning selles esinevad allergeenid. Eelmainitust tulenevalt puudutab nõue ka toitlustusettevõtteid, kes pakuvad roogade veebi teel koju tellimise võimalust.

Loe veel - Uudised

Üles