Kontakteeru meiega

Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine jõuab valitsusse sügisel

Majandus.ee: Puidutööstuse investeeringud EAS Puud Foto: Loren Kerns
Est-For Invest plaanis Tartumaale ehitada enam kui miljard eurot maksma mineva tselluloositehase. Foto: Loren Kerns

Uudised

Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine jõuab valitsusse sügisel

Tartu maakonda planeeritud tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise küsimus jõuab valitsusse tagasi ilmselt septembri alguses, teatas BNS.

Rahandusministeeriumis pannakse praegu kokku eriplaneeringu lõpetamisega seotud põhjendusi ning kui need on valminud, siis kuulatakse ära ettevõtjad ning samaaegselt jõuavad põhjendused ka valitsusse, ütles rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Karel Hanni BNS-ile.

Hanni sõnul jõuavad põhjendused valitsusse augusti lõpus või septembri alguses, kuid pigem siiski sügisel.

Valitsus otsustas 21. juunil toimunud kabinetiistungil algatada tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise. Riigi eriplaneeringu lõpetamise kohta teeb valitsus otsuse pärast lõpetamismenetlust.

Valitsus algatas Tartu- ja Viljandimaal riigi eriplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise võimaliku puidurafineerimistehase püstitamiseks ja selle toimimiseks vajaliku taristu rajamiseks möödunud aasta 12. mail.

Eesti metsanduse taustaga ärimeeste grupi loodud ettevõte Est-For Invest plaanis Tartumaale ehitada enam kui miljard eurot maksma mineva tselluloositehase.

Loe veel - Uudised

Üles