Kontakteeru meiega

Vetamet hakkab turgusid tihedamalt kontrollima

Tallinn, Balti Jaama Turg. Foto: PM/Scanpix Baltics/Konstantin Sednev
Turukauba päritolu peab olema selge, ütleb Veterinaar- ja Toiduamet. Foto: PM/Scanpix Baltics/Konstantin Sednev

Uudised

Vetamet hakkab turgusid tihedamalt kontrollima

Kolmapäeval ja neljapäeval korraldavad Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) ning Põllumajandusameti (PMA) esindajad Tartus ja Tallinas infopäeva, et rääkida turgudel toidu käitlemise nõuetest. VTA sõnul plaanitakse turgudele ka kontrollkäike tihedamalt ette võtta.

VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul, on amet eelnevatel aastatel avastanud turgudel mitmeid rikkumisi, millest nii mõndagi oleks olnud lihtne vältida. “Meie eesmärk on, et tarbijani jõuaks ohutu ja kvaliteetne toit, ning et ta saaks selle kohta ka korrektset infot. Selleks muutuvad ka meie kontrollid turgudel sagedamaks. Nii VTA, kui ka PMA soov on, et olukord oleks nii hea, et need reidid ei tooks kaasa sanktsioone” sõnas Kalda.

Eesti marjad Poolast

Näiteks sellel aastal pööratakse erilist tähelepanu kodumaiste marjade päritolu tõestamisele. “Oleme varem kokku puutunud olukorraga, kus väidetavalt Eesti marjad olid saatedokumendi järgi tegelikult Poolast sisse toodud,” lisas Kalda. Müüdava kauba kohta peab müüjal olema esitada saatedokument vajalike andmetega, muuhulgas päritoluriigi infoga.

Loe lähemalt VTA veebilehelt.

Loe veel - Uudised

Üles