Kontakteeru meiega

Vienna Insurance Group võtab üle kõik Seesami aktsiad Balti riikides

Vienna Insurance Group logo. Foto: REUTERS/Heinz-Peter Bader/Files
Vienna Insurance Group (VIG) on ligi 200-aastase ajalooga kindlustuspakkuja. Foto: REUTERS/Heinz-Peter Bader/Files

Uudised

Vienna Insurance Group võtab üle kõik Seesami aktsiad Balti riikides

Austria kontsern Vienna Insurance Group (VIG) teatas täna, et sai lõpliku loa osta 100 protsenti kahjukindlustuse ettevõtte Seesam Insurance AS (Seesam) aktsiatest. Müügitehing hõlmab ka Seesami filiaale Lätis ja Leedus.

Tehinguga saab VIG-st Baltimaade turuliider, mille turuosa moodustab ligikaudu 23,7 protsenti. „VIG järgib erinevate brändide ja kohaliku äriüksuse strateegiaid. Seega jätkab Seesam tegevust Andri Püvi juhtimisel. Lõppkokkuvõttes põhineb kontserni edu iga brändi tugevustel ja kohalikul oskusteabel, mille põhjal pakutakse klientidele just nende vajadustest lähtuvaid tooteid ja teenuseid,“ selgitab Franz Fuchs, Baltikumi turu eest vastutav Vienna Insurance Group juhtkonna liige.

Seesamil on Balti riikides 23 müügiesindust ja üle 180 000 kliendi, kellest eraisikud moodustavad 85 protsenti. Tehing ei mõjuta Seesami klientide kindlustuslepinguid ega nende tingimusi. Lähikuudel viiakse läbi muudatused Seesami logo kujunduses. Ettevõte teeb üksikasjad teatavaks hiljem.

„Seesam on end turul kindlalt sisse töötanud ja tulutoov kindlustusandja, mille ulatuslikust kindlustusmaaklerite võrgustikust ja tugevast meeskonnast on meil palju võita. VIG näeb olulise tugevusena ka Seesami laialdast otsemüügi ja online-teenuste osutamise kogemust,“ ütleb hr Franz Fuchs.

Seesam kogus 2017. aastal kindlustusmakseid ligikaudu 65 miljonit eurot, mida on 9,3% enam kui eelneval aastal. 2017. aastal oli Balti riikide kahjukindlustuse turuosa ligikaudu 5,3 protsenti. Seesamil on Baltikumis 342 töötajat, kellest 154 töötab Eestis, 86 Lätis ja 102 Leedus.

Vienna Insurance Group (VIG) on ligi 200-aastase ajalooga juhtiv kindlustusepakkuja nii Austria kui ka Kesk- ja Ida-Euroopa turgudel. Kontserni moodustavad ligikaudu 50 ettevõtet 25 riigis, mida iseloomustavad pikaajaline traditsioon, tugevad kaubamärgid ja tihedad kliendisuhted. VIG-is töötab rohkem kui 25 000 inimest. Vienna Insurance Group on Viini börsi juhtiva indeksi, ATX-i kõrgeima krediidireitinguga firma (A+, stabiilse väljavaatega); ettevõte on noteeritud ka Praha börsil.

Loe veel - Uudised

Üles