Kontakteeru meiega

Virtuaalse isikutuvastamise idufirma Veriff sai 7,7 miljonilise investeeringu

Idufirma Veriff meeskond. Foto: Veriff
Idufirma Veriff meeskond. Foto: Veriff

Uudised

Virtuaalse isikutuvastamise idufirma Veriff sai 7,7 miljonilise investeeringu

Eesti idufirma Veriff, mis tegeleb virtuaalse isikusamasuse tuvastamisega, teatas täna, et kaasas investeeringuna 7,7 miljonit dollarit. Suurinvesteeringu juhtinvestoriks on Mosaic Ventures. 

Veriffi meeskonna sõnul kasutatakse investeeringut meeskonna laiendamiseks, et olla valmis suuremateks ärimahtudeks. Samuti kavatseb idufirma arendada SaaS toodet, mis teeks maailma kõige turvalisema identifitseerimise teenuse kättesaadavaks ka väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetele. Hetkel töötab Veriffis 25 inimest. Aasta jooksul soovitakse laiendada arendusmeeskonda 30 inimese võrra.

Finantskuritegude ennetamine

23-aastane Veriffi asutaja ja tegevjuht Kaarel Kotkas rääkis, et investeering on suur samm ettevõtte äritegevuse laienemise suunas. “Veriff võimaldab veenduda kõikidel veebikeskkondadel ja mobiilirakendustel selles, et dokumendi – passi, juhiloa või ID-kaardi esitleja – võrdub dokumendi omanikuga. Nii saame ennetada finantskuritegusid säästes ausate inimeste ja ettevõtete raha. Meie missioon on võita interneti usaldus olles esimene valik isikusamasuse tuvastamise teenuste valdkonnas ja seeläbi muuta Veriff tegusõnaks,” ütles ta.

Kasvav sektor

Mosaic Venturesi asutaja Simon Levene peab uskumatuks, et virtuaalne isikusamasuse tuvastamine on endiselt probleem 2018. aastal – eriti veel arvestades, et see piirab ettevõtete kasvamist ja uute klientide registreerimist.“Panused on selles valdkonnas kasvamas. Kliendi tundmine on muutumas ettevõtetele eriti oluliseks uute andmekaitse regulatsioonide, online-panganduse ning alternatiivsete finantstoodete leviku tingimustes. Oleme väga rõõmsad selle üle, et saame investeerida Veriffi ning ettevõtte erakordsesse asutajasse Kaarel Kotkasesse,” lisas ta.

Investorite ring muljetavaldav

Investeerimisringis osalesid ka Taavet Hinrikus, Ashton Kutcher, Paul Buchheit, Elad Gil, Y-Combinator, SV Angel, ACE Ventures, LIFT99 ja Superangel. Veriffi nõukoguga liituvad TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus ja Simon Levene investeerimisfondist Mosaic Ventures. Kokku on Veriff kaasanud 8,4 miljoni dollari ulatuses investeeringuid 25 institutsionaalselt ja erainvestorilt. Varasemalt on ettevõttesse investeerinud teiste seas ka Sten Tamkivi, Ragnar Sass, Taavi Kotka ja endine LexisNexise tegevjuht Andrew Prozes.

Turundus kolib USAsse

Veriff asutati 2015. aastal toona 20-aastase Kaarel Kotkase poolt. Toode toodi turule 2016. aasta juunis, kui kaks ettevõtet – Inbank ja Hansapost – integreerisid Veriff’i teenuse vähendamaks isiku taustakontrolli protseduurist tulenevaid äririske. Tänaseks on Veriffil rohkem kui 40 klienti üle maailma. Nende hulka kuuluvad finants- ja jagamismajanduse ettevõtted ning online-kaubamajad. Ettevõtte arendus- ja klienditoe meeskond tegutseb Tallinnas, müügi- ja turundusosakond kolib Ameerika Ühendriikidesse. Tänavu kevadel paigutas Nordic Business Report Kaarel Kotkase Põhja-Euroopa 25 kõige mõjukama noore ettevõtja hulka.

Kliki, et kommenteerida

Pead postituse lugemiseks olema sisse logitud Logi sisse

Kommenteeri!

Loe veel - Uudised

Üles